Şimşek Bisküvi'den büyük hedef

22 Mart 2013 Cuma

Kruvasan üretmek için Karaman’da 12 milyon euro’luk yatırım yapan Şimşek Bisküvi, 2013’te 200 milyon paket kruvasan satmayı hedefliyor

simsek-biskuviden-buyuk-hedef

Son 3 yılda yaptıkları yatırımlarla üretim kapasitelerini yüzde 40 oranında artıran Şimşek Bisküvi, 2013 yılında piyasaya 3 yeni ürün daha sürmeyi planlıyor. Ürettikleri ürünlerin yurt dışında bilinirliğinin çok fazla olduğunu ifade eden Şimşek Bisküvi Genel Müdürü Erol Şimşek, Türkiye pazarında üretici bazında yüzde 5 payları olduğunu söyledi.

2015 ciro hedeflerinin 500 milyon lira olduğunu belirten Şimşek, 2013 ihracat hedeflerinin ise 115 milyon dolar olduğunu dile getirdi. Şimşek, “Kruvasan üretmeden önce tüketici araştırması yaptırdık. Ancak kruvasanın bilinirliği çok düşüktü. Üretim ve yapılan çalışmalar sonucunda bilinirlik yüzde 70’lere ulaştı” diye konuştu.

2013’te paket bazında hedeflerinin 200 milyon adet kruvasan satmak olduğunu ifade eden Şimşek, “Kruvasan özellikle üniversite kantinlerinde büyük talep gördü. Çalışan kesim ürünümüzden çok memnun. Simit ve poğaça gibi açıkta satılan ürünlerin yanında tüketicilere bir alternatif sunduk. 2013’te Türkiye’ye yeni ürünlerle tanıştırmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri