Şimşek Gıda’dan yeni ürün

27 Haziran 2013 Perşembe

Şimşek Gıda, farklı bir ürüne daha imza atıyor. Son dönemlerin popüler sosyal paylaşım sitesinden esinlenilen Fırında pişmiş çıtır burgu kraker, Twitto, yoğun ilgi görmeyi bekliyor

simsek-gidadan-yeni-urun

“At bir Twitto, takipçin çok olsun” sloganıyla ön plana çıkacak yeni ürün, Türk damak tadına hitap etmesiyle de sevilen lezzetler arasına girmeyi amaçlıyor. Twitto’nun peynirli, Himalaya tuzlu, zeytin ve fesleğenli seçenekleri bulunuyor.

Twitto, reklam filmiyle de dikkatleri üzerine çekecek. Sinema ve tiyatro oyuncularından Serkan Şenalp, Özgün Karaman ve Gülce Hamoğlu’nun başrollerinde oynadığı reklam filminde Twitto ile asla başbaşa kalınamayacağı ve paylaşımların çoğalacağı konu ediliyor. Twitto’nun tanıtımları Ağustos ayı içerisinde reklam filmleriyle birlikte hız kazanacak.

Şimşek Gıda’nın yıl başında Türkiye pazarına sunduğu Bien Kruvasan, atıştırmalıklar kategorisinde yeni bir soluk yaratmıştı. Türkiye’ye kruvasanı, Bien markasıyla sevdiren Şimşek Gıda, tatlı lezzetinin ardından şimdi de tuzlu kategorisinde yeni bir lezzete Twitto ile imza atmış oldu. Twitto, Haziran ayı içerisinde raflardaki yerini almaya başladı.

Pazarda büyüyor
Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Şimşek Gıda, Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapıyor. Şimşek Gıda bugün 85 bin metrekaresi kapalı 50 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 135 bin metrekarelik alana sahip tesislerinde, bin 400’ü aşkın çalışanı ile faaliyuet gösteriyor.

Twitto için 5 milyon euro’luk yatırım
100’ü aşkın ülkeye ihracat yaptıklarını açıklayan Şimşek Gıda Genel Müdürü Erol Şimşek, hedeflerini ise şöyle açıklıyor: "2012 yılında 250 milyon TL’lik ciro hedefine ulaştık. Bu rakamın yüzde 60’tan fazlasını yine ihracatla gerçekleştirdik. Ancak 2015'e kadar yüzde 50 - yüzde 50 dengesine gelmeyi hedefliyoruz. Bien Kruvasan'ın da desteğiyle 2013'te 350 milyon TL ciroya ulaşmayı ve 2012'ye göre yüzde 40’lık bir büyüme sağlamayı planlıyoruz. Bu yıl ihracat hedefimiz 115 milyon dolar. Son 3 yılda 20 milyon euro yatırım yaptık. 2013'te de 15 milyon euro yatırım yapmayı düşünüyoruz. Twitto için de markalaşma yatırımlarımız dahil 5 milyon euro’luk yatırım planladık. Üretici bazında şu an Şimşek olarak pazardaki payımız yüzde 5 civarında. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Türkiye’nin en güçlü gıda şirketleri arasına girmeyi planlıyoruz. 2015 yılı için ciro hedefimiz ise 500 milyon TL."Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri