Şişelemede Doğanay devrimi

09 Temmuz 2014 Çarşamba

Doğanay Gıda ve Alman cam devi Schott içecek şişelemede yeni bir cam kaplama teknolojisi geliştirdi. Campet adı verilen bu yeni teknolojiyle Doğanay, pet şişelerin içini cam ile kaplayarak tüketicilerin, ürünleri plastik malzeme yerine sağlıklı camdan içmeleri konusunda önemli bir adım attı

siselemede-doganay-devrimi

Doğanay Gıda, ürün ve üretim alanlarında Türkiye içecek sektöründe çığır açacak yeniliklere imza attı. Yepyeni bir ambalaj, tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği bir üretim tekniği, renklendiricisi ve koruyucusu olmayan limonata üretimi tüketicilere önemli yenilikler sunuyor.

Doğanay ürettiği yeni teknolojiyi 8 Temmuz Salı günü düzenlenen, moderatörlüğünü ünlü oyuncu ve sunucu Şehnaz Özkaya’nın yaptığı basın toplantısıyla duyurdu. Toplantıya başta Rafet Doğanay olmak üzere, Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Üyeleri ile işbirliği yaptığı KHS firmasından Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Johann Grabenweger, KHS Plasmax firması Genel Müdürü Bernd Kempa, KHS Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Satış Direktörü ve Başkan Yardımcısı Markus Auinger ve KHS Türkiye Genel Müdürü Vedat Güler katıldı.

“Koruyucu lezzeti de sağlığı da bozar”

Basın toplantısında Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay şu açıklamalarda bulundu: “Doğanay olarak Campet teknolojisini baştan beri takip ediyoruz. Bu teknolojiyi kullanan diğer ürünlerde incelemeler yaptık. Campet’in Türk halkının ve dünyanın gerçekten hak ettiği teknolojik gelişme olduğu kanısına vardık. Dünya içecek sektörünün yöneldiği trendlere, tüketim alışkanlıklarına, son kullanıcımızın tercihlerine bakınca Campet bizim için kaçınılmaz hale geldi. Gümrüklerden dahi geçişi oldukça kolaylaştıran Amerikan FDA ile Avrupa Birliği’nin yönlendirdiği denetim kuruluşu TNO enstitüsünün raporlarına da sahip olan Campet’te sunulan tüm içecekleri güvenle çocuklarınıza içirebilirsiniz.”

Dolum konusunda da hassas davrandıklarını ifade eden Rafet Doğanay sözlerini şöyle sürdürdü: “Ürünümüz Campet’e ‘Aseptik Dolum Yöntemi’ ile dolduruluyor. Bu yöntemle ürünün ambalajı ile temas eden yüzeydeki bakteriler ürün dolmadan etkisiz hale getirilerek temizleniyor. Şu anda Campet’e sadece limonatamızı koyuyoruz ancak yakın zamanda başta şalgam suyu olmak üzere ürettiğimiz diğer ürünlerimizi bu yöntemle Campet’e dolduracağız.”

 “Limonatamızda asla koruyucu kullanmıyoruz”

“Limonata üretiminde insan sağlığına zararlı koruyucu kullanmadan üretimimizi gerçekleştiriyoruz” diyen Rafet Doğanay böylece ürünlerin son tüketim tarihine kadar besleyici özelliğini koruduğunun altını çizdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri