Şölen’den 10 milyon avroluk dev yatırım

19 Kasım 2015 Perşembe

Sufleyi endüstriyel olarak Türkiye’de üreten ilk firma olan Şölen, devrim niteliğinde bir yenilikle Luppo Sufle’yi tüketicinin beğenisine sundu. Buharda pişmiş yumuşacık kek içindeki yoğun ve akışkan çikolatası ile fark yaratan Luppo Sufle, Japonya’dan getirilen teknolojiyle tazeliğini ilk günkü gibi koruyor

solenden-10-milyon-avroluk-dev-yatirim

Şölen, yeni ürünü Luppo Sufle için 10 milyon avroluk yatırım gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak konuşan Şölen CEO’su Elif Çoban: “Yenilikçi ürünleri tüketicilerle buluşturan bir şirket olarak kek pazarına getirdiğimiz bu teknolojiden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Titiz çalışmalarımız ve araştırmalarımız sonucunda Luppo Sufle’de paketlerin içine yerleştirdiğimiz ‘oksijen emici’, içeridekioksijeniçekerek ürünün ilk günkü tazeliğini, yumuşaklığını ve lezzetiniher zaman muhafaza etmesini sağlıyor. Bu teknolojiyle birlikte toplam 10 milyon avro değerinde yatırımla hayata geçen Luppo Sufle, atıştırmalık ürünlerdeki iddiamızı daha da kuvvetlendirdi. Bu teknolojiyi, ilerleyen dönemlerde farklı ürünlerimizde de kullanacağız.” dedi.


Türkiye’de birçok ilke imza atan Şölen, Türkiye’de yine bir ilk olma özelliği taşıyan Luppo Sufle’yi önemli bir teknolojiyle yeniledi. Şölen CEO’su Elif Çoban, detaylı ve titiz çalışmalar sonucunda Luppo Sufle’de fark yarattıklarını, böylece ürünün tazeliğini ve lezzetini her zamanilk günkü gibi koruduğunu söyledi. Çoban, kendi alanında Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip tesisi olan Silivri fabrikası hakkında önemli detayları aktardı.


“Fabrikamızı Avrupa’nın en son teknolojileri ile donattık”
Silivri’deki fabrikanın kendi alanında Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip tesisi olduğunu ifade eden Elif Çoban, hem yurtiçi hem de ihraç pazarlar için üretim yaptıklarını belirtti. Çoban: “Şölen markasının gelecek vizyonunun en iyi göstergelerinden biri olarak 2009 yılında toplam 100 milyon dolarlık yatırımla, Avrupa’nın en son teknolojilerini kullanarak bu fabrikayı kurduk. Burada çikolatalı unlu mamül üretiminde çok iddialı bir işe giriştik. Nitekim bu fabrikadan çıkan ilk marka olan Biscolata ve peşinden gelen Ozmo ile kendi segmentlerinin lideri olan iki şampiyon marka çıkardık. Tüketicinin karşısına doğru ve erişilebilir fiyatla çıkmak ve en güvenli, en kaliteli ürünü sunmak için otomasyon sistemimizde 14 milyon TL’lik akıllı depo yatırımı yaptık.” diye konuştu.


Atıştırmalık ürünlerdeki iddia daha da kuvvetlendi
Pazarlama, Ar-Ge, üretim ve yatırım ekipleriyle gerçekleştirilen bir senelik çalışmanın sonucunda Silivri fabrikasındaki mevcut Luppo Sufle üretim hattına, oksijen emici sistemini eklediklerini ve eş zamanlı olarak bu teknolojiyi destekleyen yüksek bariyerli ambalaja da geçtiklerini söyleyen Elif Çoban şöyle konuştu: “Luppo Ailesi’ne kattığımız Luppo Sufle, buharda pişme özelliği sayesindeki yumuşaklığı ve içindeki yoğun akışkan çikolata kremasıyla kek pazarında büyük fark yarattı. Bugüne kadar yenilikçi ürünlerini tüketicilerle buluşturan bir şirket olarak kek pazarına getirdiğimiz bu teknolojiden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Üretim süreçlerimizi, dağıtım ve satış kanallarındaki saklama şartlarını çok büyük titizlikle takip ettik. Suflenin lezzetini ve yumuşaklığını en uzun süre koruyabilmek için ilave ne yapılabilir, bunun üzerinde çok durduk. Sonuçta, dünyada bu konulardaki maksimum seviyedekititizlikleriyle bilinen Japonlar ve Amerikalılar tarafından kullanılan bu teknolojiyle birlikte toplamda yaptığımız 10 milyon avro değerindeki hat yatırımı, atıştırmalık sektöründeki iddiamızı daha da kuvvetlendirdi. İlerleyen dönemlerde farklı ürünlerimizde de bu teknolojiyi kullanacağız.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri