Sound Of ANKAmall muhteşem final yaptı

24 Mayıs 2016 Salı

ANKAmall Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen ve yılın müzik olayı olarak görülen Sound Of ANKAmall müzik yarışması hafızalara kazınacak bir finalle sona erdi. Ödüller sahiplerini bulurken Atiye’nin verdiği konser ve sergilediği sahne şovları Ankaralılara unutulmaz bir festival yaşattı

sound-of-ankamall-muhtesem-final-yapti

Yetenekli gençlerden oluşan 133 müzik grubu arasından finale kalan 10 grup, izleyiciler ve jüri önünde performanslarını sergilerken ünlü müzisyenlerden oluşan jürinin de takdirlerini topladı. Atiye, Garo Mafyan ve Ercan Saatçi’den oluşan jüri değerlendirme sonrası kazanan yarışmacıları açıkladı. Finalde dereceye giren yarışmacılardan Birinci Akis, ikinci Alican Demirtaş ve Üçüncü Arsen isimli gruplar oldu. 10 bin liralık birincilik ödülü ANKAmall Genel Müdürü Tahir Yılmaz, 5 bin liralık ikincilik ödülü Garo Mafyan ve 2 bin 500 liralık üçüncülük ödülü de Ercan Saatçi tarafından kazanan yarışma gruplarına takdim edildi.


Atiye’den darbuka şov
Finalistlerin sergilediği sahne performansının ardından sahne alan Atiye söylediği Türkçe ve İngilizce parçalar yanında sahne şovlarıyla da izleyenleri büyüledi. Sevilen şarkılarını geçlerle birlikte söyleyen sanatçı, darbuka şovu ile de büyük alkış aldı. Atiye, konserin bitiminde yaptığı açıklamada: “Sound Of ANKAmall dört dörtlük bir organizasyon, yarışmacılar birbirinden yetenekli, herkesi kutluyorum; bu projede yer almaktan ve burada olmaktan büyük mutluluk duydum.” dedi.


“Bu yarışmanın kaybedeni olmaz. 1’inci de 10’uncu da aynı…”
Yarışmacılarla yakından ilgilenerek hazırlık sürecine büyük katkı sağlayan ünlü besteci ve aranjör Garo Mafyan şu açıklamayı yaptı: “Bu yarışmanın kaybedeni olmaz. Birinci de onuncu da aynı…  Bizim gözümüzde kazanan, yarışmacılarımızın hepsi; önemli olan bu medeni cesareti gösterip, gelip bu sahnede müzik yapmak. Yarışmacılarımızın performansları inanılmaz güzel. İlk geldiklerinden bu yana epey gelişme var; çok çalışmışlar, onları kutluyorum. En başta da ANKAmall’u kutluyorum, böyle önemli bir müzik etkinliğine imza attığı için. En büyük yatırım insana yapılan yatırım. Bir kuruluşun insana yatırım yapması, müziğe yatırım yapması dünyanın en güzel şeyi…  ANKAmall’un bu işin kaptanlığını ve önderliğini yapması da çok güzel. Yıllarca bu işin kaptanlığını yapacağını da biliyor ve diliyorum. İnşallah her kuruluş ANKAmall’u örnek alır ve gençlere, müziğe yatırım yapar.”


“Ankara’nın üzerinden ölü toprağı kalkmış”
Bu tür etkinliklerin gençlerin önünü açmakla kalmadığını ve pek çok şeyi de değiştirdiğini söyleyen müzisyen ve yapımcı Ercan Saatçi: “ On gün önce Başbakan’ın daveti için Ankara’ya geldim. Şimdi yaşanan üzücü olaylar, terörün yol açtığı karamsar kötü hava kaybolmuş. Sanki Başkentin üzerindeki ölü toprağı kalkmış.  Bunu yaratmak zor iştir; bunu müzikle yapmak önemlidir. Sanıyorum bugün yaşadıklarımız binlerce kişiye yayılacak. Bu işler böyle başlar, belki de yıllar boyu devam edecek bir işin temelleri atıldı. Bizler de içinde müzik olan her konuda sonuna kadar varız. Müziğe katkı yapan herkese minnettarız. Ömrümüz böyle geçiyor işte… Umarım seneye ödül olarak, mesela Berkeley’e öğrenci gönderirler.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri