Starbucks’ın dünyaya sunduğu yeni lezzeti Türkiye’den

11 Mart 2016 Cuma

Starbucks’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi Barista Şampiyonası’nın 2015 yılı şampiyonu Türk barista Gürkan Kumak, yarattığı içecekle bir ilke imza attı. Sahlepten iham alarak yarattığı “Tarçınlı Kış Lattesi”, Ocak ayında Türkiye’de menüye girmesinin ardından, bahar sezonunda tüm bölgede misafirlere sunuluyor

starbucksin-dunyaya-sundugu-yeni-lezzeti-turkiyeden

Bu yıl Starbucks’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 23 ülkede düzenlediği yarışmada Bar Becerileri, Kahve Tadımı ve İmza İçeceği etaplarında en yüksek puanları alarak birinci olan Gürkan Kumak, yarattığı imza içecekle, bir Türk lezzetini dünyaya tanıtıyor. Gürkan’ın şampiyonada çok beğenilen imza içeceği  “Tarçınlı Kış Lattesi” bahar döneminde bölgedeki tüm Starbucks’larda satışa sunulacak.


Sobadaki sahlepten, Starbucks kahvesine Gürkan’ın yolculuğu
Şampiyonada kişisel kahve yolculuğuyla ilgili anlattıklarıyla da jürinin dikkatini çeken Gürkan’ın imza içeceği “Tarçınlı Kış Lattesi”nin çıkış noktası, çocukluğunda Erzurum’da anneannesinin kendisine soba üzerinde hazırladığı geleneksel lezzetimiz sahlep. Anneannesinin tüm aileyi bir araya toplayıp sobanın üzerinde sahlep hazırladığı, tüm aileyi kaynaştıran o zamanları çocukluğunun en güzel anıları olarak gören Gürkan, Starbucks’ı da aynı şekilde insanları buluşturan sıcak bir ortam olarak görüyor. Kahvenin insanları bir araya getirme ve sıcak sohbetlere eşlik etme özelliğini vurgulayan Gürkan, hazırladığı imza içeceğin de bu amaca hizmet etmesini umuyor. Gürkan’ın geleneksel Türk lezzeti sahlepten esinlenerek, white mocha, tarçın ve chai lezzetlerinin mükemmel birleşimiyle sunduğu içecek, bir ilke imza atarak Türkiye’den bir içeceğin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da menüye girmesini sağlamış oluyor.


Ocak ayında Türkiye’de satışa sunulan ve kahve tutkunlarının büyük beğenisini kazanan “Tarçınlı Kış Lattesi”, farklı lezzeti ve benzersiz içimiyle Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde de kahveseverlerin favorisi olmaya aday.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri