Sürekli yenilikçi makarna Arbella

22 Ağustos 2014 Cuma

Dünyada yüze yakın ülkeye makarna ihraç eden Arbella Makarna, bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor. Ürünleriyle tüketicisine sağlık, doğallık ve kullanım kolaylığı sunan Arbella, yeni ürünlerin takipçisi makarna severlerin markası oldu

surekli-yenilikci-makarna-arbella

2008 yılında tüketicisi ile buluşan Arbella Makarna, aynı yıl içinde makarnayı çocuklara sevdirmek adına Warner Bros ile yaptığı lisans anlaşması çerçevesinde ‘Arbella Family’ markası altında çizgi film karakterlerinden oluşan, vitamin ve mineral katkılı ürün piyasaya sundu. 2012 yılında bu ürün grubuna çocuklu ailelere yönelik okyanus, uzay ve futbol serilerini katan firma son olarak Arbella Plus markası ile tam buğday makarnası, glütensiz mısır makarnası ve kurutulmuş, öğütülmüş domates ve ıspanak katkılı sağlıklı ve eğlenceli üç renkli makarnaları tüketicilerle buluşturdu.

Yeni ürün çeşitlerinde önceliklerinin, doğal makarna lezzetinden uzaklaşmadan, tüm ailenin severek tüketebileceği, sağlıklı ve eğlenceli ürünleri tüketiciye sunabilmek olduğunun altını çizen Arbella Makarna Genel Müdürü Abdulkadir Külahçıoğlu, Türk tüketicisinin dünyadaki yeni ürün çeşitlemelerini takip edip bulabilecekleri alternatifi bol, sağlıklı ürünler sunan, Türkiye’nin sürekli gelişen markası olduklarını ifade etti.

Arbella Plus markası altında üç kategoride makarna ürettiklerini söyleyen Külahçıoğlu, yeni ürün çeşitleri ile ilgili şu bilgileri verdi, “İlk ürün, tüm ailenin severek tüketebileceği sağlıklı ve lezzetli mısır makarnası. Bu ürün aynı zamanda glüten içermediği için çölyak hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilmekte. İkinci ürünümüz tam buğday makarnamız, doğal makarna lezzetinden uzaklaşmadan, tüm ailenin severek tüketebileceği bir ürün. Sağlıklı ve doğal bir ürün olan makarnanın yapısını bozmadan rengârenk sebzeli makarnaları Arbella Plus Tricolor adı altında tüketici ile buluşturduk. Arbella Plus Tricolor serimizde ailelerimize Türkiye’de raflarda yer alan standart makarnalardan daha küçük ebatta penne ve midye türü makarnalarımızı da sunuyoruz. Eğlenceli ve sağlıklı bu ürün grubumuz istendiğinde rengârenk çorbalar ve salatalar yapmak için de rahatlıkla kullanılabilmekte.”

Arbella makarnaya artılar katıyor
Arbella sadece ürün çeşitliliği değil, ambalaj teknolojileri ve tüketici taleplerini de yakından takip ederek makarnaya artılar katıyor. Konuyla ilgili Külahçıoğlu, “Tüketiciler artık damak tadına uygun, lezzetli olduğu kadar sağlıklı da olan ürünleri, yenilikleri ve alternatifleri takip ediyor. Firma olarak ürün çeşitliliğinin yanı sıra tüketicinin kullanımını kolaylaştıracak ambalaj çeşitlemeleri üzerine de çeşitli Ar-ge çalışmaları yapmaktayız. Dünyadaki tüketim alışkanlıklarını, farklı yaşam biçimleri, aile yapılarını takip etmekte, talep ve ihtiyaçlarına uygun üretim yapmaktayız. Bazen küçük bir detay gibi gelen çalışmanın mutfakta nasıl sorun olabildiğini yâda tam tersi yardımcı olabildiğini bilmekteyiz” dedi.

Tüketicilerin açılan spagetti ambalajlarında kullanımdan sonra içinde kalan ürünü saklamayla ilgili sıkıntıları olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Külahçıoğlu, “Bu temelde Türkiye’nin ilk aç-kapa spagetti paketlerini Arbella olarak biz sunduk. Bu paketi açan tüketici yeteri kadar porsiyonu paketten aldıktan sonra aç-kapa özelliği ile paketi kolaylıkla kapatabiliyor ve içindeki ürünü orijinal ambalajı içinde saklayabiliyor. Bu sayede, makarnalar tazeliğini koruyor ve saklarken etrafa saçılmıyor. Bu yıl tüketicimiz için yepyeni bir ürün daha sunduk. Porsiyonluk olarak paketlenmiş spagetti makarnalar. Bir paketin içinde 4 ayrı porsiyonluk olarak hazırlanmış bundle spagettiler ölçülü beslenen kişiler ve müşteri sayısına göre pişirim yapıp servis yapmak isteyen mekânlar için tasarlanmıştır” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri