Sütaş, Makedonya'da üretime başladı

16 Temmuz 2013 Salı

Sütaş Üsküp Tesisleri'nde üretilen süt, ayran, yoğurt ve peynir çeşitleri Makedonya raflarında yerini aldı

sutas-makedonyada-uretime-basladi

Üsküp'te aldığı 70 milyon litre süt işleme kapasitesine sahip tesisindeki yatırımlarını tamamlayan Sütaş üretime başladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Sütaş İcra Kurulu Başkanı Saffet Karpat, "Makedonya'daki tesisimizle Sütaş'ın 38 yıllık birikimini ve uzmanlığını sınırlarımızın ötesine taşıyoruz. Geçtiğimiz bir yıl içinde, Sütaş Üsküp tesisine 13 milyon euro yatırım yaparak üretim için gerekli donanımı oluşturduk. Bugün Makedonya'da raflarda yerini alan süt, ayran, yoğurt ve peynir çeşitlerimizi Kosova ve Arnavutluk başta olmak üzere tüm Balkanlar'a ulaştıracağız" diye konuştu.

Sütaş "Ottan Sofraya" yatırım yapmaya devam edecek
Karpat, yeni yapılacak yatırımlar sonrasında, Sütaş Üsküp Tesisleri'nin kapasitesinin yılda 175 milyon litreye ulaşacağını açıkladı. 'Ottan Sofraya' entegre iş modelinin Sütaş'ın doğal ve lezzetli ürünlerinin güvencesi olduğunu kaydeden Karpat, "Sütaş'ın 'Ottan Sofraya' entegre iş modeli kapsamında, yatırım yaptığımız her bölgede olduğu gibi, Makedonya'da da süt ve süt ürünleri tesisinin yanı sıra; eğitim merkezi, uygulama çiftliği, damızlık yetiştirme çiftlikleri, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji tesisleri kurmayı hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: Kobiden


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri