Swatch Bellamy’le artık ödemeler bilekten olacak

19 Ekim 2015 Pazartesi

Her zaman yeniliklerin öncüsü olan İsviçreli saat ustası Swatch, yeni “Ödemeni Bileğinde Yap” saatini sunar: Swatch Bellamy

swatch-bellamyle-artik-odemeler-bilekten-olacak

Artık, cüzdanınızı çantanızdan / cebinizden çıkarmadan, sadece bilek hareketi ile alışverişinizi yapabilecek, ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz. Swatch, Çin’deki China UnionPay ve Bank of Communications ile işbirliği yaparak temassız ödeme aracını bileklere taşıdı. Çin’de lansmanı yapılan ilk dört model, heyecan verici, renkli ve de fonksiyonel Swatch tasarımlarını NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) teknolojisi ile buluşturuyor.

Amerikalı yazar Edward Bellamy, 1888 senesinde, “Looking Backward 2000-1887” (2000’den Geriye, 1887’ye Bakmak) isimli romanında, ütopik bir dünyadan bahsetmiş ve tarihte ilk defa nakit yerine kullanılacak kartların teknolojisinden bahsetmişti – günümüzün kredi kartları bu teknolojiyi karşıladı. Her zaman yenilikçileri ve vizyonerleri tanımaktan mutluluk duyan Swatch da, yeni “Ödemeni Bileğinde Yap” saatlerine, yazarın ileri görüşlülüğünün onuruna Swatch Bellamy ismini verdi.

Swatch Bellamy’nin dünya lansmanı, 14 Ekim’de, Şangay’daki Swatch Art Peace Hotel’de gerçekleşti. Saatin Çin’deki yaygın kullanımı Ocak 2016’da başlayacak, ardından İsviçre ve daha sonra da Amerika lansmanı gerçekleşecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri