Swatch’tan beş kilometrelik sanat eseri

26 Temmuz 2016 Salı

Swatch ve Tobias Rehberger "24 Stops" projesi ile sanat ve tasarım arasında bir köprü kurarken, sınırların çoğu zaman zihinlerde olduğunu kanıtlıyor

swatchtan-bes-kilometrelik-sanat-eseri

Swatch 12 Haziran itibariyle rotasına 24 sanat eserinin yerleştirilmesinden oluşan ve 2 kültürel kuruluş Foundation Beyeler (İsviçre) ve Vitra Tasarım Kampüsü (Almanya) arasında bir köprü oluşturan, sınır ötesi sanat yolu sponsorluğunu sunuyor. Sanat eseri, 5 kilometrelik rota boyunca dünya çapında tanınan Alman Sanatçı Tobias Rehberger’in yol gösterici özelliğini taşıyan 24 sanatsal objesinin sergilenmesinden oluşuyor.


Bu proje, Swatch’un sokaklarda sanattan, bileklerde sanata uzanan; sınırları olmayan uzun soluklu sanat projelerinin ilerlemesine katkıda bulunan özel bir kilometre taşı. Sanat, tasarım ve doğanın bu eşsiz buluşmasını paylaşmak için her yaştan bireylerin ihtiyacı olan tek pasaport ise özgür bir zihin.


Yol amaçtır
Tobias Rehberger, sanat ve tasarım türleri arasında değişiklik yapmayı seven çok yetenekli bir sanatçı. Kurulumları, resimleri, heykelleri, tasarımları, mimarisi ve performanslarıyla tanınan Tobias Rehberger, geniş, sanatsal bir portföye sahip. Çalışmalarını inceleyen insanlarda provokatif reaksiyonlar yaratmayı seviyor. Genellikle ilk bakıştan sonra, sanat eserinden ek, farklı anlamlar çıkarılıyor. Sanatçının amacı da bu.


Tasarım ve satışta “Guguk”
Daimi bir sanatsever ve “24 Stops” projesinin sunum ortağı olan Swatch; Tobias Rehberger’in yaratıcılığına bir tuval olarak bir saat ve özel paket sunmaktan gurur duyduğunu belirtiyor. Swatch Sanat Özel Saati Cuckoolus, aynı uzunluktaki akrep ve yelkovanı ile sahibini günün olası hangi iki zamanında olduğunu düşünmeye sevk ediyor. Swatch Sanat Özel Saati limitli sayıda, serginin metre uzunluğuna eşit olarak 4 bin 962 adet üretildi. Özel paketi açıldığı zaman "guguk" sesi çıkarıyor. Türkiye’ye sadece 20 adet gelen Cuckoolus, Swatch mağazalarında. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri