TAMPF yeni nesil ödeme hakkında bilgi verdi

03 Kasım 2017 Cuma

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) birkaç senedir sektörün önemli bir gündemi olan “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Kullanım Zorunluluğu” konusunda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın da katılımıyla geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi

tampf-yeni-nesil-odeme-hakkinda-bilgi-verdi

Gelir İdaresi Başkanlığı Denetim ve Uyum Yönetimi Dairesi Grup Başkanı Abdullah Kiraz ve Şube Müdürü Salih Sarı’nın, organize perakendenin geçiş süreçleri ve mevzuat ile ilgili bilgi verdiği, LC Waikiki, Watsons ve Migros firmaları yetkililerinin de geçiş sürecinde yaşadıkları deneyimleri ve son tebliğ ile ilgili görüşlerini aktardıkları toplantıya sektörden yaklaşık 200 kişi katıldı. TAMPF Genel Sekreteri Burak Ünaldı toplantının açılış konuşmasında Gelir İdaresi Başkanlığı’na süreçteki yapıcı yaklaşımları ve diyaloğa açık tutumları nedeni ile sektör adına teşekkür etti.


Organize perakende sektörünü temsilen sunum ve konuşmalar yapan LC Wakiki, Watsons ve Migros firmalarının yetkilileri de geçiş süreçleri, yeni uygulamanın sektöre etkileri konusunda kendi deneyim ve görüşlerlerini detaylı olarak paylaştılar.


Gelir İdaresi Başkanlığı adına söz alan Abdullah Kirazise uygulamanın esaslarını ve sistem ana mimarisini anlattıktan sonra; yeni yapıyla ilgili olarak perakende firmalarının izlemeleri gereken yollar hakkında aydınlatıcı bilgiler verdiler. Abdullah Kiraz, ilk düzenlemeden sonra TAMPF’ın sektör adına maliyet düşürücü ve “orta yolu bulmaya yönelik” yapıcı önerilerini dikkate alarak düzenlemeye uzun çalışmalar sonucu son halini verdiklerini belirtti. Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz geçişleri konusunda ilk ağızdan bilgi alma imkan bulan toplantı katılımcıları; yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda tüm sorularını GİB Yetkililerine sorma fırsatı buldular. 



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri