Tarihi kahve evinden yurtdışı açılımı

03 Temmuz 2015 Cuma

Kahve sektörüne yön veren, nesilden nesle aktarılacak olan Türk kahve kültürünün hak ettiği şekilde sürdürülmesi görevini üstlenen Kocatepe 1949 Kahve Evi, Türkiye ve dünya pazarına yayılma hedeflerini, yarım asırlık tecrübeleri ve yatırımcılarıyla birlikte aldığı yolu bizlerle paylaştı. Kocatepe Kahve evi 1949 Genel Müdürü Alp Güven, kahvenin dününden, bugününden ve gelecekteki hedeflerinden bahsetti

tarihi-kahve-evinden-yurtdisi-acilimi

Kocatepe Kahve Evi 1949’un tarihçesinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Serüvenimiz 1919 yılında bayan Maruşya ile kuru kahvecilikle başladı. 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tuncay ile gelişimini sürdürdü. 1987'de şirketleşti. 1996'da hem Türk kahvesini hem de dünya kahve çeşitlerini, kendine özgü yiyecek ve içeceklerle çağdaş bir işletme çatısı altında birleştirerek bugünlere gelmiştir.

Kocatepe Kahve Evi 1949, Türk Kahvesi’nin geleneğinde nasıl bir yere sahip?
Markamız 1996 yılında açmış olduğu Kahve Evi Konseptleriyle Türk Kahvesi’ni geleneksel yöntemlerle, sıcak kumda, bakır cezvelerde pişirip, su ve kahveli lokumla beraber misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur. 1996 yılında ilk olarak Kahve Evlerine Kahve içmek için gelen misafirlerimize yemeklerimizi ve tatlılarımızı alternatif olarak sunmaya başladı. Türk Kahvesi bizim bir kültürümüzün parçasıdır. Kocatepe olarak da bu kültürü yeni nesillere aktarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Markanız şubeleşme faaliyetlerine nerelerde devam ediyor?
Isparta, Bolu, İstanbul, Çorum, Samsun, Ankara, Afyon

Yurtdışı projeleriniz neler?
Öncelikle Türk Devletlerinde büyümeyi düşünüyoruz. Avrupa  ve Amerika'da da Kahve Evleri açmak istiyoruz, açalım ki bu güzel kültürü öğrensinler.
 
Kahve üretiminde dünyada ne durumdayız?
Türkiye maalesef dünyada kahve yetişmeyen bir coğrafyada. Biz de rakiplerimiz gibi kahvelerimizi yetiştirici ülkelerden (Güney Amerika) almaktayız. Lakin en iyi kahveye ulaşabilmek için direk tarladan almaya özen gösteriyoruz.
 
Kahve ile ilgili yanlış bilinen bilgiler var mı? Özellikle onlar ile ilgili paylaşmak istediğiniz düzeltmeler var mı?
Kahveyi saklamaya yeri olarak buzdolaplarını görmeleri. Kahve, kuru bir ortamda ağzı kapalı olarak saklanmalı.

Kahvede aromalı kahveler tercih ediliyor mu?
Evet, tercih ediliyor. Kahve evlerinde en fazla kayısılı, damla sakızlı, fındıklı ve çikolatalı Türk kahvesi tercih edilmekte. Bu ürünleri aynı zamanda ulusal market zincirlerinde de bulabilirsiniz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri