“Taş Heykel Sergisi” Forum Çamlık’ta açıldı

08 Ocak 2013 Salı

Yerli ve yabancı heykeltıraşların sanat eserleri “Taş Heykeller Sergisi”nin açılışı, Forum Çamlık’ta Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Milletvekili Nihat Zeybekçi, Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katılımıyla gerçekleştirildi

tas-heykel-sergisi-forum-camlikta-acildi

Heykeltıraşların Taş Heykel Kolonisi’nde ortaya çıkardığı sanat eserleri önceki gün ilk kez halka açık bir alanda, Forum Çamlık’ta ziyaretçi ile buluştu. Sergi’nin açılışına Vali Abdülkadir Demir, Milletvekili Nihat Zeybekçi, Belediye Başkanı Osman Zolan ve Kömürcüoğlu Mermer Fabrikası’nın sahibi Nihat Kömürcüoğlu’nun yanı sıra çok sayıda Denizlili sanatsever katıldı.

Bir kent için sanatın çok önemli olduğunun altını çizen Forum Çamlık Alışveriş Merkezi Müdürü Hakan Elmastaş açılış konuşmasında, “Kentimizde mermer sanayinin yeri oldukça büyük… Mermer sanatı bu topraklarda antik çağlardan beri sürüyor. Biz de Forum Çamlık olarak kültürel miraslarımıza sahip çıkıyoruz. Sanatçılarımızın 1 ay boyunca üzerinde çalıştığı eserleri ilk kez halka açık bir yerde, Forum Çamlık’ta Denizlili sanatseverlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Elmastaş, Kömürcüoğlu Mermer’in tüm dünyadan ünlü heykeltıraşları ağırlayarak gerçekleştirdiği heykel kolonisi girişimi ile Denizli’de heykel sanatının duyurulmasında önemli katkılar sağladığını söyledi.

Taş Heykeller Sergisi’nde 5 ayrı ülkeden 6 sanatçının eserleri yer alıyor.  Türkiye’den Derya Özparlak, Sırbistan’dan Georgie Cpajak, Japonya’dan Hitoshi Tanaka, Küba’dan Josè Villa Soberon, Amerika’dan John Massee ve Sherry Tipton eserlerinin yanı sıra sanatçıların 1 ay süren çalışmalarından Yaşar Tok’un objektifinden karelerin olduğu fotoğraf sergisi de ziyaretçilerle buluşuyor.

Kömürcüoğlu Mermer tarafından 2 yıldır düzenlenen Taş Heykel Kolonisi’nde, yerli ve yabancı heykeltıraşların ortaya çıkardığı sanat eserleri “Taş Heykeller Sergisi” adı altında Forum Çamlık’ta görücüye çıktı. “Taş Heykel Kolonisi sanatçılarının 1 ay boyunca çalışarak ortaya çıkardığı mermerden eserler, 2 ay boyunca Forum Çamlık Demokrasi Meydanı’nda gezilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri