TASD’ın yeni yönetimi seçimle belirlendi

21 Eylül 2016 Çarşamba

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nde (TASD) divan başkanlığı heyecanı yaşandı. İpi Süleyman Gürsoy ve listesi göğüsledi

tasdin-yeni-yonetimi-secimle-belirlendi

Ali Murad Kızıltaş’ın divan başkanlığını yaptığı dernek merkezindeki genel kurulda Süleyman Gürsoy ile Hüseyin Çetin’in listeleri yarıştı. Toplam 98 oyun kullanıldığı seçimde Süleyman Gürsoy’un listesi 55 oy ile ipi göğüsledi. Başkanlığa seçilen Süleyman Gürsoy genel kurul sonrası yaptığı değerlendirmede, Türkiye genelinde 18 bin işletmeye sahip ayakkabı sanayini daha da ileriye taşımak için çalışacaklarını söyledi.


Türk ayakkabı endüstrisinin üretim, tasarım ve pazarlamada dünya devleri ile yarıştığını vurgulayan Gürsoy, şunları söyledi: “Çin’in lider olduğu dünya ayakkabı üretiminde Türkiye yıllık 350 milyon çift ile 7. sırada yer alıyor. Türkiye olarak yılda yaklaşık 170 milyon çift ayakkabı ihracatı yapıyoruz. Bunun sonucunda geçen sene 672 milyon dolar ihracat yaptık. Bu yıl bu rakamı daha da yukarılara taşımak için yoğun çaba harcıyoruz. Ocak-Ağustos arasında ihracatımızı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artışla 506 milyon dolara yükselttik. Hedefimiz, yılsonunda 800 milyon dolar çıtasını aşıp, ayakkabı ihracatını ithalatın önüne geçirip bu makası kapatmak.”


2016-2018 arasında Süleyman Gürsoy başkanlığında görev yapacak yeni Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Muharrem Erdoğan, İmdat Çalışkan, Hüseyin Ata, Doğan Özünal, İsmail Topbaş, Ferzat Erdebil, Mehmet Özalp, Ferhat Tanrıverdi, Bekir Aydın, A. Sabur Endican, Hakem Gülşen, Gürsel Kahraman, Yusuf Dadaşoğlu, Attila Ülkümen, Umut Deveci, Cumali Çağlarer, Oktay Şamdanlı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri