Tatilde “yöresel lezzetleri” deneyin

22 Ocak 2014 Çarşamba

Konya mutfağının lezzetleri Ovalı Konya Mutfağı’nda İstanbullular ile buluşuyor. Konya Mutfağı’nda çok önemli yeri olan Etli Ekmek, Mevlana Pide, Bıçakarası Pide, Bamya Çorbası, Konya Fırın Kebabı, Konya Tirit Kebabı Ovalı Konya Mutfağı’nın en çok beğenilen ve tercih edilen yemekleri

tatilde-yoresel-lezzetleri-deneyin

Anne&babalar hafta içi yoğun çalışarak iş yerinde zaman geçirirken, çocuklar da okulda oluyor. Uzmanlara göre okul zamanları özellikle çalışan anne babalar büyük koşuşturmaca içinde oldukları için, sosyal aktivitelere ve yemek öğünlerine daha az zaman ayırıyorlar.

Türk insanı için yemek kültürünün aynı bir önemi var. Ailedeki tüm bireyler en keyifli zamanları sofrada geçiriyorlar, en koyu, en keyifli sohbetler sofrada oluyor. Aile bağlarımız sofrada güçleniyor. Ancak şehir kültüründe hayatın merkezinin iş veya eğitim olması ailelerin tüm bireylerinde aynı sofrada buluşmasını engelliyor. Söz gelişi babanın 9.00’da iş yerinde olması gerekirken memur annenin 8.30’da, eğitim gören çocuğun sabahçı ise, 8.00’de öğlenci ise 12.00’de okulda olması gerekebiliyor. Eve dönüş saatleri de farklılık gösteriyor. Üniversite eğitimi alan gençler de şehir veya yurt dışında okuyorsa ancak tatilde aileleriyle oluyor. Özetle aileler sadece tatil zamanlarında birlikte yemek yiyebiliyor.

Bununla birlikte Türkiye mutfak kültürü anlamında dünyanın sayılı mutfaklarından biri olmasına rağmen yoğun iş ve eğitim hayatında birçoğumuz abur cuburla besleniyoruz. Ailecek bir arada olduğumuz tatillerde değişik şehirlerin mutfaklarının lezzetini tatmanın tam zamanı. Türkiye’nin en lezzetli mutfaklarından biri de Konya mutfağı!

İstanbullular Konya lezzetlerini Ovalı Konya Mutfağı’nda keşfediyor
Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi kültürü ile yoğrulan Konya mutfağının lezzetleri Ovalı Konya Mutfağı’nda İstanbullular ile buluşuyor. Konya Mutfağı’nda çok önemli yeri olan Etli Ekmek, Mevlana Pide, Bıçakarası Pide, Bamya Çorbası, Konya Fırın Kebabı, Konya Tirit Kebabı Ovalı Konya Mutfağı’nın en çok beğenilen ve tercih edilen yemekleri.

Ayrıca canınız ailecek sıkı bir kahvaltı yapmak istiyorsa, Ovalı Konya Mutfağı; Serpme Usulü Konya Kahvaltısı ile her daim sağlık her daim sağlıklı ve alternatif lezzet garantisi veriyor. Konya yöresinde yaygın olarak kahvaltıda sunulan patatesli, kıymalı, peynirli sıkma çeşitleri, güveçte sündürme (Konya peynirinin güveç kabına konularak fırına verilmesi ile oluşan lezzet) Konya bez tulum peyniri, Konya Divle peyniri çörekotlu tulum peyniri, dil peyniri çeşitleri, zeytin çeşitleri, Konya beyaz kiraz reçeli, Konya’dan gelen çilek reçeli, ceviz eçeli gibi mevsim reçelleri, bal, kaymak, tahin, pekmez bunlardan bazıları.

Üstelik Konya bez tulum peyniri, Konya Divle peyniri, tulum peyniri, çörekotlu tulum peyniri, Konya beyaz kiraz reçeli, çilek reçeli, ceviz reçeli, tahin, harnut (keçi boynuzu) pekmezi gibi yöresel lezzetleri evinizde de tadabilmeniz için perakende satışı bulunuyor.

Yemekten sonra çocuklar için eğlence, büyükler için çay ve sohbet keyfi
Rengârenk oyuncaklarla, ferah ve konforlu çocuk oyun odalarında çocuklar keyifle vakit geçiriyor. Üstelik her cumartesi – pazar oyun odasında uzman görevliler eşliğinde çocukların yüzleri boyanıyor, resim yapılıyor, oyunlar oynatılıyor. Aileler de çocuklar eğlenirken huzurlu ortamda yemek keyfi sürüyor.

Ovalı Konya Mutfağı’nı tercih eden aileler, çocukların geleneksel lezzetlerimize olan ilgilerinin arttığını, mönülerin yanında verilen armağanların yanı sıra hafta sonu çocuk oyun alanında gözetmenlerin eşliğinde çocukların keyifli vakit geçirmesi, aynı zamanda yemeklerini keyifle yemesinden memnuniyetle duyduklarını ifade ediyor. 

Konya Mutfağı denilince ilk akla gelen ve damak tadına düşkün herkesin tercihi olan Ovalı 20 yılı aşkın deneyimiyle K.Çekmece, Başakşehir/İkitelli, Beylikdüzü/Beykent, Kartal, Ümraniye Tepeüstü’ndeki şubelerinden sonra, Anadolu Yakası’nın incisi ve İstanbul finans merkezi olan Ataşehir’de de hizmet vermeye devam ediyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri