Tavuk Dünyası’nda yeni franchise hedefi 50

10 Mart 2017 Cuma

Tavuk Dünyası özellikle AVM’lerde yer alan sunumu ve konseptiyle farklı bir marka olama yolunda ilerliyor. Bugün 108 farklı noktada Türkiye’nin 29 şehrinde olmak üzere toplamda 110 restoranı mevcut, bin 700’ü aşkın kişiye istihdam sağlıyor. 2017 yılında yurtiçi ve yurtdışında 50 yeni franchise vermeyi hedefliyor

tavuk-dunyasinda-yeni-franchise-hedefi-50

 Özel haber: Ayşe Dural

 

Tavuk Dünyası 2011 yılında kurulmuş, çok kısa bir sürede büyüme performansı ve farklılığı ile müşterilerin, yatırımcıların ve AVM yöneticilerinin ilgisini çekmiş farklı konseptiyle de ilgi çeken bir restoran.  Bu başarılı konsepti ve performansı ile Tavuk Dünyası’nın ülke genelinde en hızlı büyüyen restoran zincirlerinden bir tanesi haline gelmiş. Ve yüzde 532’lik bir büyüme gerçekleştirmiş. Tavuk Dünyası Franchise Direktörü Erol Işık’la Tavuk Dünyası’nın başarısını projelerini konuştuk.

 

Tavuk Dünyası olarak yüzde 532’lik bir büyümeyi nasıl gerçekleştirdiniz, sırrı nedir?

Yenilikçi tarifleri ve özel sunum şekliyle yeme-içme sektöründe kendisine yeni bir kulvar açıp, restoranlarıyla gözü, karnı ve ruhu doyururken, müşterinin cüzdanını da koruyan bir konsept yaratmayı başarmış. İlk 4 şubeden sonra franchise vermeye başladık, ilk yılımızda 20 şubeye, bugün ise Türkiye’nin 29 şehrinde 109 şubeye ulaştık. Çanakkale’den Van’a, Samsun’dan İskenderun’a kadar, ülkemizin uç noktalarına kadar başarılı franchise modeliyle yayılmış bulunmaktayız. Üstelik marka bunu gerçekleştirirken aynı kaliteyi ve özeni korumayı da başardı. Bu ciddi bir disiplin, sistem ve özen gerektiriyor.

 

Şu anda kaç restoran var ve kaç kişi istihdam ediyorsunuz?

Bugün 108 farklı noktamız Türkiye’nin 29 şehrinde olmak üzere toplamda 110 restoranımız mevcuttur, bin 700’ü aşkın kişiye istihdam sağlıyoruz.

 

Neden özellikle AVM‘leri seçiyorsunuz?

Hızla değişen trendler tüketim alışkanlıklarını da etkiliyor. Bununla birlikte dışarıda yeme içme alışkanlıklarının AVM’lere kaydığını görüyoruz.  Vaktinin büyük çoğunluğunu AVM’lerde geçiren aileler, gençler var. Biz de Tavuk Dünyası olarak, marka restoranlarımızla gözü, karnı ve ruhu doyururken, müşterinin cüzdanını da koruyan bir konsept yaratmayı başardık. Yapılan araştırmalara göre Tavuk Dünyası markası ile girdiğimiz her AVM’de hızla ilk üç sıraya yükseldik. Cadde restoranlarında ise iş yerleri ve AVM’lerin yakın olduğu öğle ve akşam saatlerinde hareketliliği olan merkezi bölgelerdeki caddeleri hedefliyoruz.

 

AVM kiralarının yüksekliği sizin yatırımlarınızı etkiledi mi?

Proje bazında kira değerlendirmesi yapıyoruz, bu anlamda AVM kiraları yüksek demek doğru değil. Tavuk Dünyası olarak bizim için önemli olan lokasyonun potansiyelidir, fizibilite çalışmalarımıza göre ciro-kira oranı uygun olan her lokasyonu değerlendiriyoruz. AVM’leri proje bazında değerlendirip kararlarımızı buna göre aldığımız için yatırımlarımız olumsuz etkilenmiyor.


Büyüme stratejiniz nedir?

Hedeflerimiz doğrultusunda yürürken yatırımlarımıza ve yeni restoranlar açmaya hızlanarak devam edeceğiz. Yeterli birikime sahip olduğumuz, kurumsallaşmaya ve profesyonel yönetime dair gereken adımları attığımız sürece Tavuk Dünyası’nın büyüme potansiyelinin çok daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki 3 yılda ülkemize yatırım yapmaya devam ederek restoran sayımızı 200’ün üzerine, çalışan sayımızı ise bin 700’den 3 binin üzerine taşımayı hedefliyoruz. 2017 yılında yurtiçi ve yurtdışında 50 yeni franchise vermeyi hedefliyoruz.

 

Tavuk dünyası dünya markası olma yolunda neler yapıyor?

Tavuk Dünyası önümüzdeki dönemde yılda ortalama 40 – 50 şube açarak büyümesine devam etmeyi planlamaktadır. Bu hızlı büyüme esnasında kurumsallaşma adımlarını hızlandırarak hem verimliliği, hem operasyonel göstergelerini iyileştirmeyi hedeflemektedir. Yurtdışında geniş çapta başarı yakalayabileceğimiz ülkelerde kapsamlı bir plan çerçevesinde hareket etmek istiyoruz. Bu çerçevede stratejik olarak pazarları iyi analiz ederek, güçlü adımlarla yurtdışında büyüme yolunda başarılı olmayı hedefliyoruz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri