Tefal ve UNICEF'ten çocukları gülümseten işbirliği

02 Kasım 2012 Cuma

Tefal, UNICEF Türkiye ile anlamlı bir projeyi hayata geçiriyor. Çocukların daha iyi beslenmelerini amaçlayan “Çocuklar Gülümsesin” isimli proje kapsamında Tefal’in müşterilerine sunduğu tavaların satışından elde edilen gelirin bir bölümü UNICEF Türkiye’nin yürüttüğü çalışmalara aktarılacak. “Çocuklar Gülümsesin” kampanyası için ilk adımı UNICEF Türkiye İyiniyet Elçileri Türkan Şoray ve Müjdat Gezen attı

tefal-ve-uniceften-cocuklari-gulumseten-isbirligi

Tefal, UNICEF Türkiye ile yürüttüğü işbirliğine, çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini daha ekledi. Tefal işbirliği kapsamında son olarak Ankara Şereflikoçhisar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na, modern bir yemekhane ve çok amaçlı salonun da bulunduğu bir hizmet binası armağan etmişti.

Tefal, UNICEF ile birlikte 2010’dan bu yana “Çocuklar Gülümsesin” adıyla uluslararası ölçekte çok başarılı bir çalışmayı yürütüyor. Çocukların daha iyi beslenmelerini amaçlayan bu proje kapsamında bugüne kadar dünyada toplam 950 bin euro toplandı ve binlerce çocuğun sağlıklı beslenmesine yardımcı olarak “yeniden gülümsemeleri” sağlandı. Groupe SEB Türkiye, bu projeyi UNICEF Türkiye ile birlikte hayata geçirecek.

Sürdürülebilirlik ilkeleri ve sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda UNICEF Türkiye ile uzun vadeli işbirliği yürüten Tefal, en yeni projesi olan “Çocuklar Gülümsesin” ile yine çok önemli bir toplumsal değer yaratacak. Çocukların daha iyi beslenmelerini amaçlayan kampanya kapsamında “Çocuklar Gülümsesin” logosu bulunan Tefal tavaların satışından elde edilen gelirin bir bölümü UNICEF Türkiye’nin çalışmalarında kullanılacak. Her tava satışından 2 TL, çocuklar için gerçekleştirilen projelere aktarılacak. Böylece Tefal müşterileri de,  yaratılan toplumsal değerin bir parçası olacak.

Şoray ve Gezen’den Tefal’e teşekkür
Projenin ilk adımını atmak ve kamuoyuna duyurmak için Ritz Carlton Hotel’de düzenlenen toplantıya UNICEF Türkiye İyiniyet Elçileri Türkan Şoray ve Müjdat Gezen’in yanı sıra UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Alanor Olalı, Groupe SEB Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Yağcı ve Groupe SEB Türkiye Pazarlama Direktörü Zümrüt Tamer katıldı. Türkan Şoray ve Müjdat Gezen, UNICEF’e sağlanan güçlü katkıların çocuklar ve gelecek adına umut verdiğini belirterek, Tefal’e teşekkür ettiler. 

“Amacımız tüm çocuklara fırsat eşitliği sağlamak”
Groupe SEB Türkiye Genel Müdürü Cüneyt Yağcı, Tefal’in günlük yaşamı kolaylaştıran teknolojiler sunmanın yanı sıra toplumsal değer yaratmayı da her zaman öncelik olarak gördüğünü belirterek şunları söyledi: “Tefal olarak bizim işimiz ‘beslenme’ ve çocuklar söz konusu olduğunda işimiz, önceliğimiz oluyor. Çünkü çocukların beslenmesini çok önemsiyoruz. Özellikle UNICEF’in çocuk beslenmesini desteklemesi için de dünyanın farklı bölgelerinde işbirlikleri yapıyoruz.”

UNICEF Türkiye’nin çocuklara fayda sağlama konusunda çok güçlü bir deneyimi olduğunu dile getiren Yağcı, “UNICEF Türkiye ile birlikte işbirliği yaparak, önemli toplumsal ihtiyaçlara çözüm oluşturacak en doğru ve en etkili projeyi hayata geçiriyoruz. Ankara Şereflikoçhisar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na modern bir yemekhane ve çok amaçlı salon kazandıran hizmet binasını kısa bir süre önce öğrencilere armağan ettik. ‘Çocuklar Gülümsesin’ projesi ise çocuklarımıza yeni fırsatlar ve umut sağlayacak” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri