“Teknoloji ile her zaman bir adım öndeyiz”

05 Şubat 2013 Salı

AVM ve perakende sektörünün öncü CRM firmalarından biri olan Omega Çözüm'ün Proje Koordinatörü Yunus Emre Aslan ile bir söyleşi gerçekleştirdik

teknoloji-ile-her-zaman-bir-adim-ondeyiz

Omega'nın teknik altyapısından biraz bahseder misiniz?
Kurulduğumuz günden itibaren Türkiye'nin silikon vadisi olarak nitelendirilen Bilkent Cyberpark'ta faaliyet gösteriyoruz. TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından da desteklenen bir teknik bir altyapımız bulunuyor. Cyberpark'ta bulunmamız ve özellikle TÜBİTAK tarafından destekleniyor olmamız, Ar&Ge çalışmalarına ne denli önem verdiğimizin birer göstergesi. Mobil teknolojiler, dokunmatik KIOSK'lar, QRCODE teknolojisi, POS cihazları, web teknolojileri, tablet cihazlar, veri madenciliği, mobil ödeme sistemleri, RFID-NFC gibi kablosuz iletişim teknolojileri üzerine uzmanlığımız bulunuyor. "Çözüm ortağı" olarak birlikte çalışmalar yaptığımız müşterilerimize en güncel teknolojik imkanları optimum fayda gözetmek suretiyle sunuyoruz.

AVM'lere sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?
AVM'ler için özel olarak hazırlanmış bir CRM ve kampanya yönetimi sistemi olan Mall-Wizard platformu 2008 yılından bu yana her gün geliştiriliyor. Projenin bugünkü haline erişmesinde toplamda 14 kişilik bir kadronun emeği bulunuyor. Bu sistemi üstün kılan ve sektörde lider olmasını sağlayan en büyük özelliği ise çalıştığımız tüm AVM'lerdeki üyelik - kampanya süreçlerini, raporlama isteklerini ve farklı teknolojik entegrasyonları tek bir pota altında toplamayı başarmamız. Her geçen gün yeni eklentiler ve iyileştirmeler yapılan sistem AVM’lerdeki tüm beklentileri fazlasıyla karşılar durumda. 60'a yakın sayıda AVM'de çalışan ve bugüne kadar 2 binden fazla kampanya yürüten Mall-Wizard sistemi milyarlarca veriyi son derece hızlı ve güvenilir şekilde işleyebilecek kapasitede.

Mall-Wizard'ı başarılı kılan özellikleri neler?
2011 senesinde artan müşteri sayımıza binaen sistemi çok daha güçlü şekilde yeniden inşaa etme kararı aldık. TÜBİTAK ve KOSGEB'in de bizi desteklediği bu süreçte tüm AVM'lerden topladığımız analizleri aylar süren Ar&Ge çalışmaları süresince tekrar tekrar değerlendirdik ve Mall-Wizard 2.0'ı ortaya çıkardık. Tümüyle web teknolojileri ile geliştirilmiş olan Mall-Wizard 2.0, AVM'lere her hangi bir sunucu alma zorunluluğunu da ortadan kaldırdı. Sistem çoklu dil altyapısı ile yeniden inşaa edildi; biliyorsunuz Erbil’de bulunan Family Mall AVM de referanslarımız araısında. Danışma ekranları ise son derece hızlı işlem yapılacak şekilde yeniden tasarlandı; kampanya ve raporlama altyapısı da yöneticilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde detaylandırıldı. Yeni istekler geldikçe yazılımların karmakarışık hale gelmesi, bir eklenti yapıldığında başka bir sürecin bozulması ve hatalar oluşması yazılım dünyasında çok sık rastlanan bir durumdur. Mall-Wizard 2.0 yeniden tasarlanarak bu aşamayı geçmiş, olgunluğa ulaşmış ve bu açıdan sektörün en başarılı sadakat sistemi platformudur diyebiliriz.

AVM'lere verdiğiniz destekler hangi hizmetleri kapsıyor?
Mall-Wizard 2.0 sisteminin çok detaylı bir altyapıya sahip olduğundan bahsetmiştik; AVM'deki yöneticilerin hayal ettiği tüm kampanya modellerini yürütebilen bir altyapımız bulunuyor. Sistemin kampanya hazırlık aşamasında bizler sürekli olarak yöneticilere destek oluyoruz; zira kampanya süreçleri, bütçe - müşteri - mağaza ve hatta Milli Piyango İdaresi ile ilintili olduğu için bizler her zaman süreçleri sıkı şekilde takip ediyoruz. Öte yandan, danışma personelleri için son derece pratik - hızlı ve hatayı engelleyici bir yapımız bulunuyor ve bu alanda çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Önceleri farklı CRM sistemlerini kullanan yönetici ve danışma personellerinden aldığımız yorumlar bizleri çok mutlu ediyor. Sistemimizi kullanan AVM'lere hafta içi-hafta sonu, bayram, tatil, mesai saatleri ayırt etmeksizin, AVM kapanış saatine dek destek veriyoruz. Özetlemek gerekirse, gerek teknolojik altyapıdaki başarımız, gerekse AVM'lere gösterdiğimiz ilgi ve hızlı destek bizi sektörde lider konuma getiriyor. AVM’ler için sürekli yeni teknolojileri araştırıyor ve farklı fikirleri hayata geçiriyoruz. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri