Apple Çin’de 3 basamak birden yükseldi

13 Aralık 2013 Cuma

Apple Çin akıllı telefon pazarındaki payını bir ayda dörde katladı ve pazar payını yüzde 12'ye yükselterek altıncılıktan üçüncü sıraya çıktı

apple-cinde-3-basamak-birden-yukseldi

Dünyanın en popüler teknoloji şirketi Apple, Ekim ayında Çin’deki pazar payını artırarak, ülkenin en büyük üçüncü akıllı telefon oyuncusu oldu.

Teknoloji araştırmaları yapan Counterpoint Research şirketinin çalışmasına göre, Apple’ın Çin’deki pazar payı yüzde 12’ye yükseldi.  Şirketin eylül ayındaki pazar payı yüzde 3’tü.

Apple bu şekilde pazar payını dört kat artırmış oldu. iPHONE 5S SATIŞLARI ETKİLEDİ Şirketin pazardaki yükselişi büyük dağıtıcılarla imzalanan yeni anlaşmaların etkisiyle artan iPhone 5S satışlarının etkili olduğu belirtildi.

Apple Eylül ayında Çin’deki en büyük akıllı telefon şirketleri arasında altıncı sıradaydı. Ancak Ekim ayına gelindiğinde Asyalı rakipleri Lenovo ve Samsung’un ardından üçüncü sıraya yükseldi.

Counterpoint Direktörü Tom Kang, “iPhone 5S satışları, iPhone 4S’in birkaç yıl önce yarattığı sansasyonu yaratmasa da iPhone 5 ile kıyaslandığında yine güçlü rakamlara ulaştı” dedi. Ekim ayı genelinde küresel akıllı telefon pazarında en çok satan ürün de iPhone 5S oldu.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri