Darty, online alışverişte yüzde 200 büyüdü

28 Eylül 2012 Cuma

Darty’nin internet mağazası olan darty.com.tr, son 6 ayda satışlarda yaklaşık yüzde 200 oranında büyüme gerçekleştirdi

darty-online-alisveriste-yuzde-200-buyudu

Türkiye’nin önde gelen tüketici elektroniği perakendecilerinden biri olan Darty, darty.com.tr üzerinden gerçekleştirdiği satışlarda son 6 ayda yaklaşık yüzde 200 oranında büyüme yakaladı. 2012 yılına internetin beyaz eşya ve elektronik devi sloganıyla giren darty.com.tr, web mağazasına özel satışa sunduğu ürünler ve özel kampanyalarıyla ayda 1 milyondan fazla ziyaretçisi sayesinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 500 sitesi arasına girdi. darty.com.tr üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ortalama alışveriş tutarının 600 TL olduğunu tespit eden Darty, sektörün en çok tercih edilen internet sitelerinden biri oldu.

Konuya ilişkin bilgiler veren Darty Türkiye CEO’su Nedim Esgin, sürekli artan mağaza sayılarının yanı sıra e-ticaret alanındaki yatırımlara ve alınan başarılı sonuçlara dikkat çekti. Esgin “Her yıl 5 yeni mağaza açma hedefiyle ilerliyor ve daha fazla şehirde daha çok tüketiciye ulaşıyoruz. Özellikle internet mağazamıza tüketicilerin yoğun ilgisi aslında tüm Türkiye’den müşterilerimiz olduğunu görmemiz açısından çok önemli. Pazarda e-ticaret kanalının yıllık yüzde 40 seviyelerinde büyüdüğünü tahmin ediyoruz. darty.com.tr üzerinden gerçekleşen son 6 ayda yüzde 200 büyüdük ve bu alanda hızla pazar payı kazanmaya devam ediyoruz. Son 6 aylık periyoda baktığımızda her ay 81 ilimize sevkiyat yaptığımızı görüyoruz. Özellikle mağazamız olmayan şehirlere ulaşmak, buradaki ilgiyi görmek gelecek yatırımlarımızı da şekillendirme açısından önem arz ediyor” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri