Disney Collection’ın Türkiye’ye inancı tam

24 Ağustos 2016 Çarşamba

Türkiye’ye TeknoSA’nın 71 mağazasıyla giriş yapan Disney Collection, ürünlerini daha fazla aileye ulaştırmayı hedefliyor. Yapılan yatırımla ilgili görüş veren The Walt Disney Company üst düzey yöneticisi Mastrangelo: “Türkiye’ye inancımız tam.” açıklamasında bulundu

disney-collectionin-turkiyeye-inanci-tam

Teknoloji perakendecisi TeknoSA, 31 ildeki 71 mağazasında ABD Kaliforniya merkezli Disney Collection ürünlerini satmaya başladı. ABD ve Meksika'dan sonra TeknoSA ile dünya genelinde üçüncü ülkeye giren Disney Collection, aynı zamanda tarihinde ilk kez bir teknoloji perakendeciliği markası ile işbirliğine imza attı. 15 Temmuz sonrasında yatırım planlarında hiçbir değişiklik olmadığını söyleyen TeknoSA ve The Walt Disney Company yetkilileri,Türkiye'ye duydukları güvenin altını çizdi.


ABD'li şirketin Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo: “TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, The Walt Disney Company'nin Türkiye pazarına olan inancının ve Türkiye'de daha fazla aileye ulaşmak için yeni fırsatları değerlendirdiğinin önemli bir göstergesi. Uygun iş modelleri olduğu takdirde yeni yatırımlara da açacağız.” dedi.


ilk yılda ciro hedefi 100 milyon TL
TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, işbirliği kapsamında 10 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını açıkladı. 150 kişilik de istihdam yarattıklarını belirten Gürcan: “İlk yıl için ciro hedefimiz 100 milyon TL.” diye konuştu. Gürcan, TeknoSA'nın yatırım planlarında 15 Temmuz sonrasında hiçbir değişiklik olmadığını vurguladı. Disney Collection ürünlerinin yeni siparişi için bir ekibin ABD'ye gittiğini de belirten Gürcan: “Satışlarımız artıyor. Teknoloji perakendeciliği bu yılın ilk yarısında yüzde 15.5 büyüdü. TeknoSA'nın büyümesi ise bu orandan daha fazla oldu. Mağazalarımızdaki ürün çeşitliliğiyle satışımızı artırmayı hedefliyoruz.” dedi. Gürcan, TeknoSA mağazalarında büyük eşya satışıyla ilgili yeni bir model getireceklerini, bunun da shop in shop konsepti olduğunu kaydetti.


300’den fazla ürünle hizmet verilecek
100-150 metrekarelik özel alanlarda satışa sunulan Disney Collection ürünleri arasında oyuncaktan kıyafete, peluştan kırtasiyeye, kostümden ayakkabıya 300'ü aşkın ürün çeşidi yer alıyor. Özel dönemlerde ve sezonluk olarak ürün çeşitliliğinin giderek artırılması planlanıyor. Gürcan: “Hedefimiz, teknoloji ve eğlence ürünlerinde herkes için tek adres olmak. Ailenin her yaştan üyesi TeknoSA mağazalarına girdiğinde ihtiyacı olan teknoloji ve eğlence ürünlerini bulabilecek.” dedi.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri