Media Markt bu yıl 8 mağaza açacak

28 Mayıs 2014 Çarşamba

Aynı gün açılışını gerçekleştirdiği Denizli ve Malatya mağazalarıyla Türkiye’deki mağaza sayısını 41’e yükselten Media Markt, bu yıl 8 mağaza daha açmayı hedefliyor

media-markt-bu-yil-8-magaza-acacak

Malatya Park AVM ve Denizli’de Teras Park AVM’de bugün (28 Mayıs) gerçekleşen açılışlarla birlikte Media Markt, toplamda 5 bin 585 metrekarelik mağaza açmış oldu. Her iki şehirde de coşkulu gerçekleşen açılışta en çok ilgiyi beyaz eşya, cep telefonları ve tabletler gördü.

Media Markt Malatya mağazası açılışını Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan ve Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler gerçekleştirdi. Mayıs ayında Mall of İstanbul’la birlikte üç yeni mağaza açtıklarını belirten Gürcan, şunları söyledi: “Yeni mağaza yatırımlarımızla 2014 yılına hızlı başladık. İzmit ile başladığımız açılışlarımızı, 23 Mayıs’ta Mall of İstanbul ile devam ettirdik. Şimdi de Malatya ve Denizli mağazalarımızla sayımızı 41’e yükselttik. 50 bine varan dünya markasını ziyaretçilerimizle buluşturuyoruz. Ürün çeşitliliği vazgeçilmezimiz. Tüketici artık en iyi ürünü, en iyi fiyata nerede bulacağını ve en iyi hizmeti nereden alacağını biliyor. Global yapımız ile yerel yapılanmayı iyi özümseyip en yeni teknolojiyi takip ediyor ve tüketicilerin bu ürünlere mağazalarımız kanalı ile kolayca ulaşmasını sağlıyoruz. Tercih edilmemizdeki en önemli sebep düşük fiyat, bol ürün ve sunduğumuz kaliteli hizmet. Müşterimiz Media Markt ile tüm bunları aynı çatı altında bulabildiği için bizi tercih ediyor. İlk kez mağaza açtığımız Malatya ve Denizli’ye teknolojinin lideri olmaya geldik. Ülkemizin diğer şehirlerinde gerçekleştireceğimiz yeni yatırımlarımızla büyümeye devam edeceğiz.”

“Metropol şehirlerin yanı sıra özellikle Türkiye’nin farklı şehirlerinde de büyüme hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz” diyen Media-Saturn Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) Marcus Tengler ise: “Sektörün geleceğine yatırım yapıyor ve çıtayı her yıl yükseltiyoruz. Özellikle Anadolu’daki yatırımlarımızla bu bölgelerde de kalıcı olmayı hedefliyoruz. Türkiye pazarına girdiğimiz 2007 yılından bu yana 41 mağazaya ulaştık. Türkiye genelinde 2013 yılını 37 mağaza ile kapattık; 2014’te 8 mağaza daha açmayı hedefliyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri