Media Saturn tüm gücüyle sahada

03 Ekim 2013 Perşembe

Türkiye’deki büyümesine devam eden Media Saturn ilk olarak 2007’de Türkiye pazarına girdi

media-saturn-tum-gucuyle-sahada

Media Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan, Media Saturn’ün Eylül 2007’de Media Markt İstanbul Ümraniye, Saturn’ün ise 2009 yılında Forum Bayrampaşa mağazasıyla Türkiye pazarına girdiğini hatırlattı.

Türkiye’nin Grup için stratejik öneme sahip olduğunu aktaran Gürcan, “Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Global stratejimize paralel operasyonlarımızı güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Gürcan konuşmasına şöyle devam etti, “Yılda ortalama Türkiye nüfusunun yarısından fazlası, 50 milyon ziyaretçi, senede mağazalarımızı ziyaret ediyor. 6 yılda Türkiye’de 131 bin metrekareye ulaştık. Bu yıl Anadolu’ya yatırımlarımızı hızlandırdık, Ekim ayında Gaziantep ve Şanlıurfa’da ilk mağazalarımızı açıyoruz. 2013 yılında toplamda Saturn dâhil 37 mağazayla yılı kapatacağız. 2014 yılında hedefimiz 10 yeni mağaza ile farklı illerde olmak. Büyümemiz devam ediyor.”

Yıllık gelir 21 milyar euro
Media Saturn Türkiye CEO’su Gürcan, rakiplere oranla büyük metrekarelerde yer aldıklarını belirterek, Media Markt ve Saturn olarak teknoloji AVM’si şeklinde konumlandıklarını söyledi. Tüketici trendlerinden söz eden Gürcan, dünyayla paralel Türkiye’de de akıllı telefon ve tablet satışlarının arttığına dikkat çekti.

Bülent Gürcan, Media Saturn’un 65 binden fazla çalışana sahip olduğunu kaydederek, “2012 yılı rakamlarına baktığımız zaman Media Saturn’ün yıllık geliri 21 milyar euro. Dünyada müşteri sayımız 300 milyonu aştı. Dünyada toplam metrekaremiz ise 3 milyon 40 bin metrekareye ulaştı” dedi.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri