Teknoloji perakendeciliğinde büyük adım

02 Aralık 2014 Salı

Teknoloji perakendeciliği sektörünün lideri TeknoSA, yeni nesil perakendecilik modeli omni-channel’da (çoklu kanal) Click & Collect uygulamasını tüketicileriyle buluşturdu. TeknoSA müşterileri, Click & Collect ile teknosa.com üzerinden verdikleri siparişlerini istedikleri mağazadan 1 saat içerisinde teslim alabiliyor

teknoloji-perakendeciliginde-buyuk-adim

Türkiye teknoloji perakendeciliği sektörünün öncüsü TeknoSA, omni-channel modeli ile müşterilerine kesintisiz hizmet ve deneyim sunmak için yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Dünyada da yeni bir anlayış olan omni-channel (çoklu kanal) yapılanması, tüketiciye dijital ve fiziki kanalların hepsinde kesintisiz entegre hizmet imkanı sağlıyor ve müşterilerin herhangi bir kanal ile değil direkt marka ile tek deneyim yaşaması anlamına geliyor. Omni-channel yapılanmasının önemli adımlarından biri olan Click & Collect ise, teknosa.com üzerinden verilen siparişlerin, istenilen mağazadan 1 saat içinde teslim alınmasına olanak sağlıyor.

Perakende sektörünün geleceğinde omni-channel yapılanmasının büyük önem taşıdığını belirten TeknoSA Pazarlama Direktörü Cemal Cem Işık, “Bugün müşteri, ürün ve hizmetlere her kanaldan istediği her anda ulaşmak ve kesintisiz bir deneyim yaşamak istiyor. Biz, geçtiğimiz yıldan itibaren çoklu kanal stratejisine dönük yatırımlarımızı artırmaya başladık. Müşterilerimizin, mağazalarımızdan, bilgisayardan, cep telefonundan veya tabletten alışveriş yaparken bütünsel ve tek bir deneyim yaşamalarına öncelik veriyoruz. Click & Collect bu yoldaki önemli adımlarımızdan biri. Tüketicilerimiz, bugün Click & Collect uygulamamız ile teknosa.com üzerinden verdikleri siparişlerini 1 saat gibi kısa bir süre içinde istedikleri mağazamızdan teslim alabiliyor. Bu uygulamamız, kısa sürede büyük ilgi gördü ve Click & Collect satışları 1 hafta gibi bir sürede toplam satışların yüzde 11’ine ulaştı. Click&Collect’in kısa sürede gördüğü ilgi, bu oranın daha da artacağının göstergesi. TeknoSA olarak, bundan sonra da tüketicilerimize değer katan, fayda sağlayan projeler sunmaya devam edeceğiz” diye  konuştu.

60 farklı ilde kullanıma açıldı
Türkiye’nin öncü bilgi teknolojisi şirketlerinden BİMSA’nın tecrübe ve bilgi birikimi ile hazırlanan güvenilir altyapı, kısa sürede 60 farklı ilde kullanılmaya başlandı. Click & Collect uygulamasında siparişlerin yüzde 30’u İstanbul’dan, yüzde 12’si Ankara’dan, yüzde 6’sı Bursa’dan, yüzde 5’i İzmir’den verildi. Bu illeri sırasıyla Adana, Eskişehir, Antalya, Konya, Gaziantep, Manisa, Mersin ve Kayseri illeri takip etti. Elazığ, Niğde, Uşak, Hatay, Zonguldak, Isparta, Mersin ve Antalya ise sepet tutarı en yüksek iller oldu.

Click & Collect ile sipariş verilen ürünlere bakıldığında yüzde 45’inin cep telefonu, yüzde 27’sinin bilgisayar, yüzde 12’sinin ses ve görüntü cihazları, yüzde 7’sinin ise beyaz eşya kategorisine ait olduğu gözlemlendi.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri