Teknolojik Türkiye

12 Eylül 2013 Perşembe

Elektronik zincir mağazalarında son dönemlerde artan satın alma görüşmeleri hızını arttırıyor. Daha önce Teknosa’nın satın almak için görüştüğü Darty’ye, bu kez yerli bir elektronik zincir mağazası olan Enplus talip oldu

teknolojik-turkiye

Enkay Mağazacılık AŞ’ye bağlı olan Enplus’ın ortaklarından Ali Pınar Topdaş, Darty Türkiye ile ilgilendiklerini ve satın alma görüşmelerini başlattıklarını açıkladı. Topdaş, şu anda herhangi bir ayırıntı paylaşmanın doğru olmadığını, ancak görüşmelerde ilerleme kaydedince konu hakkında ayrıntıları paylaşacaklarını dile getirdi.

İlk beşte yer alacak
Enplus’ın, İstanbul başta olmak üzere İzmir, Bursa ve Ankara’da toplam 16 mağazası bulunuyor. Dünyanın önde gelen elektronik ve beyaz eşya markalarının Türkiye distribütörü olan şirketin ürün gamında General Electric, Sub-Zero, Wolf, Loewe, Sharp, Breville, Silit Bertazzoni, Hitachi ve Laurastar gibi markalar bulunuyor. Söz konusu satın alma anlaşmasıyla beraber Enplus, Darty’nin Türiye’deki 28 mağazasını bünyesine katarak, teknoloji mağazaları liginde beşinci sıraya yükselecek. Listenin birinci sırasında 293 mağaza ile Teknosa bulunuyor.

Teknosa da talip
Fransa merkezli bir tüketici elektroniği zincir mağazası olan Darty’nin Türkiye operasyonlarına Teknosa’nın da talip olduğu iddia edilmişti. Halka açık bir şirket olan Teknosa, iddialar için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Kaynak: Hürriyet / Ahmet CanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri