Teknosa, 2 milyar TL ciroyu geçti

30 Kasım 2012 Cuma

Teknosa, Kasım ayı itibarıyla KDV hariç 2 milyar TL’yi aşan ciroya ulaşarak, 2012 hedeflerini, yıl bitmeden yakalama başarısını gösterdi

teknosa-2-milyar-tl-ciroyu-gecti

Türkiye’de 75 ilde 284 mağazasında tüketicileri teknoloji ile buluşturan Teknosa, gücüne güç katmaya devam ediyor. Kasım ayı itibarıyla Teknosa’nın KDV hariç satış gelirleri 2 milyar TL’yi aşarak 2012 yıl sonu hedeflerini şimdiden yakaladı.

Teknosa, Eylül 2012 itibarıyla 1,6 milyar TL ciro ve 33,4 milyon TL net kar açıklamış ve bu güçlü neticeler üzerine 2012 yılı sonu beklentilerini yukarı yönde revize ettiğini kamuoyuyla paylaşmıştı. Kasım neticeleri, yılsonu için 2 milyar 150 milyon TL – 2 milyar 250 milyon TL ciro, 45-47 milyon TL net kar olarak revize edilen beklentileri destekler nitelikte.

“2012 yılını liderliğimizi daha da güçlendirerek kapatıyoruz”
Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, “2012 yılını liderliğimizi daha da güçlendirerek kapatıyoruz. Yaklaşan 2013 yılına güvenle, umutla bakıyoruz” dedi. Haluk Dinçer, yeni yıl için hedeflerin yüksek tutulduğunu aktararak, yeni mağazalara, teknolojiye, insan kaynağına yoğun yatırıma devam edeceklerini belirtti.

“Hedefimiz 5 yıl içinde yüzde 100 büyümek”
Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Teknosa’nın 2013 yılında sektör ortalaması üzerinde bir büyüme performansı göstermesini beklediklerini söyleyerek, “Tüketici elektroniği pazarındaki talep artışına paralel sektörün önümüzdeki dönemde de büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. Teknosa olarak 2013 yılında yine çift haneli büyüme rakamlarını yakalayacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz 5 yıl içinde yüzde 100 büyümek. Sektörde yaşanan büyümenin getirdiği rekabet ortamında yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Büyümemizi istikrarlı bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

Konsolidasyon döneminde liderliğimizi güçlendireceğiz
2013 yılında tüketicilere sunulan ürünlerde fayda ve fonksiyonelliğe önem veren ve bu tür ürünleri çeşitlendirebilen şirketlerin bir adım öne çıkacağını belirten Nane, oyuncu sayısının fazlalığı ve yaşanan yoğun rekabet ortamında yeni satın alma ve konsolidasyonların yaşanabileceğine dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz aylarda uluslararası bir yatırım şirketine satın alma fırsatlarını incelemesi için yetki verdik. Biz sektör lideri olarak ‘Satan varsa alırız’ diyoruz. Hedefimiz konsolidasyon döneminde pazar liderliğimizi daha da güçlendirmek.”


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri