TeknoSA, yılı 4 milyar TL ile kapatacak

10 Mart 2014 Pazartesi

2013 yılını yüzde 27’lik büyüme ve 3 milyar TL ciro ile kapatan Teknosa, teknoloji perakende pazarının yüzde 38’ine sahip oldu. 2014 yılı için tüm satış kanallarına yatırım yapmayı planlayan Teknosa, bin 500 kişiye daha istihdam sağlamayı ve yılsonunda 4 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor

teknosa-yili-4-milyar-tl-ile-kapatacak

2013 yılını başarılı bir performansla kapatan TeknoSA, başarısını ve gelecek dönem hedeflerini çalışanları ile paylaştı. Türkiye’nin 77 ilinden mağaza ve operasyon yöneticileri ile merkez ekibi, Geleneksel TeknoSA Başlama Vuruşu Toplantısı için Antalya’da buluştu. 900 kişinin bir araya geldiği organizasyonda, TeknoSA ekibi, hem başarılarını kutladı, hem de önümüzdeki dönem yol haritalarını netleştirdi. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman ve TeknoSA İcra Kurulu üyeleri katıldı.

TeknoSA gönüllüleri çocukları mutlu etti
TeknoSA’nın Başlama Vuruşu Toplantısı ile çalışanların gönüllülüğü esasına dayalı yepyeni bir sosyal sorumluluk projesinin de tohumları ekildi. Çocukların hayatlarındaki mutlu anlara ortak olmanın hedeflendiği gönüllü programında, çalışanlar, çocuklar için bisikletler yaptı.  TeknoSA çalışanları bisikletleri özel bir organizasyonla çocuklarla buluşturdu. Mağazalar ve merkez çalışanlarının katılımıyla projenin Türkiye çapında devam ettirilmesine karar verildi.

Hedefe doğru yol haritası çizildi
Toplam 5 gün süren organizasyonun sloganı “Biz 1 Olunca” olarak belirlendi. TeknoSA’nın başarısında, Türkiye’nin farklı noktalarındaki tüm çalışanların sinerjisinin esas olduğuna dikkat çekildi. Organizasyon süresince vizyon ve hedef toplantılarının yanı sıra LG, TP Vision ve Intel’in katkılarıyla aktiviteler düzenlendi ve teknoloji buluşmaları gerçekleşti. Çalışanlarla gelecek dönem hedefleri paylaşılırken, TeknoSA’nın odaklandığı stratejiler üzerinde duruldu. 

“Planlarımızı aynen koruyoruz”
Organizasyonda çalışanlara seslenen Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, 2013 yılındaki ekonomik konjonktür içinde TeknoSA’nın büyüme performansından çok memnun olduklarına dikkat çekti. Dinçer, “TeknoSA, her yıl olduğu gibi geleneği bozmayarak bu yıl da sektörün üzerinde büyüdü. 2013 yılını, yüzde 27’lik büyüme ve 3 milyar TL ciro ile kapattık. Teknoloji perakende pazarının yüzde 38’ine sahip olduk. Bu başarıda TeknoSA ailesinin her bir ferdinin özverili çalışması var, hepinizi tebrik ediyorum. Ülkemize ve sizlere olan güvenimiz çerçevesinde, geçtiğimiz yıldan daha zor geçmesi beklenen 2014 yılı için yatırım ve büyüme planlarımızı aynen koruyoruz. Kesintisiz müşteri deneyimi için tüm satış kanallarımıza yatırım yapmayı, bin 500 kişiye daha istihdam sağlamayı ve yılsonunda 4 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

“Çoklu kanal uygulamalarında model olacağız”
TeknoSA Genel Müdürü Necil Oyman, 2013 yılındaki üstün performansları nedeniyle tüm çalışanları kutlayarak söze başladı: “Sizlerin özverili çalışmalarıyla TeknoSA’mız bu yıl da sektördeki açık ara liderliğini sürdürdü. Tüm hedeflerimize ‘bir olarak, birbirimize kenetlenerek’ ulaştık” dedi. 2014 yılındaki büyüme planlarında kesintisiz müşteri deneyimine odaklanacaklarını belirterek, “Çoklu kanal perakendeciliği, dijitalleşmenin getirdiği imkanlarla bütün kanalların entegre çalışmasını sağlıyor. Müşteriyi kanal bağımlı yapıdan marka bağımlı hale getiriyor ve sadakati artırıyor. TeknoSA müşterilerinin eğilimlerinden aldığımız veriler bizim bu anlamda yaptığımız yatırımların çok isabetli olduğunu destekliyor. TeknoSA olarak teknolojiye ihtiyaç duyulan her an, her yerde, her noktada olacağız. 2014 yılında mağaza yatırımlarının yanı sıra çoklu kanal stratejimiz için toplam 60 milyon TL’lik yatırım yapacağız” diye konuştu.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri