TeknoSA’dan duyarlı hareket

04 Haziran 2015 Perşembe

TeknoSA, ‘Herkes için Gelecek’ felsefesi ile çevre konusunda insanları bilinçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor. Kaynakların verimli kullanılması konusunda çalışmalarını sürdüren TeknoSA, elektronik atıkları mağazalardaki atık istasyonlarından ve tüketicilerin evlerinden topluyor

teknosadan-duyarli-hareket

Kurulduğu günden bu yana ‘Herkes için Teknoloji’ felsefesi ile hareket eden TeknoSA, çevreyi koruma ve bu konuda insanları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. TeknoSA, kaynakların verimli kullanımı adına mağazalarında, genel merkezde ve Gebze’deki fabrikada enerji tüketimi düşük aydınlatma ve ısıtma sistemlerine dönüşümü yaygınlaştırıyor. Sektörde ilk defa geri dönüşüme kazandırılan poşetler kullanan TeknoSA, aynı zamanda mağazalarına kurduğu ‘Atık İstasyonları’ aracılığı ile tüketicilerin elektronik atıklarını geri dönüşüme kazandırıyor.

ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) ve TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) üyesi olan TeknoSA, 2010 yılından bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında 60 tona yakın elektronik atık ve 6 tonu aşan pil topladı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre bilincinin yaygınlaştırılmasına dikkat çeken TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık; “Bu işi önce içimizde benimsiyoruz, çalışanlarımızı bilinçlendiriyoruz. Kaynakların verimli kullanılmasına dönük çalışmalar ile sadece 2014 yılında 2,5 milyon TL’ye yakın iç tasarruf elde ettik. Sattığımız teknolojilerin yaşam döngüsünü uzatmak için katma değerli hizmetlere yatırım yapıyoruz. Bu konuda Dr. Teknolog hizmet paketlerimizi müşterilerimize öneriyoruz.” şeklinde konuştu.

2003 yılından bu yana Türkiye çapında mağazalar ve tüketiciler ile iletişimde bulundukları her kanaldan e-atıkların geri dönüşüme kazandırılması konusunda bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini hatırlatan Işık şunları söyledi; “Tüketicilerimizin sağduyusu ile 2010 yılından bu yana 60 tona yakın e-atık topladık. Bu konuda hep birlikte almamız gereken çok yol var. Biz teknoloji perakendeciliğinin lideri olarak bu konuda öncü başlattığımız çalışmaları daha da ileriye taşıyacağız.”


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri