Tesco Kipa yönetici yetiştiriyor

05 Şubat 2013 Salı

185’i aşkın mağaza sayısıyla Türkiye çapında hizmet veren perakende şirketi Tesco Kipa, eğitime ve gelişime yaptığı yatırımla çalışanlarının gelişimine katkıda bulunarak yükselmelerini destekliyor

tesco-kipa-yonetici-yetistiriyor

“Sürekli eğitimin sürekli gelişim yarattığı” gerçeğinden yola çıkan Tesco Kipa İnsan Kaynakları yönetimi, teknik ve liderlik alanındaki eğitimlerini gerek sınıf içi gerekse işbaşı uygulamalar ile uzun soluklu şekilde uyguluyor.

Departman şefleri, grup müdürleri ve mağaza müdürleri tarafından verilen teknik eğitimler, mağaza ve bölge insan kaynakları müdürleri tarafından verilen liderlik eğitimleri ile hat yöneticileri tarafından verilen işbaşı eğitimleri süresince çalışanlar, kişiye özgü hazırlanan kariyer programıyla 2 yılda başlangıç düzeyi pozisyonundan mağaza müdürlüğü pozisyonuna yükselme şansını yakalıyor.

Çalışma arkadaşlarını kendi içlerinde yetiştirmeye büyük önem verdiklerini söyleyen Tesco Kipa İnsan Kaynakları Direktörü Remzi Kıraç, perakende sektöründe başarıya ulaşmak ve çizgiyi hep ileriye taşımak için bütün şirketlerin teknik bilgiye sahip, liderlik becerileri gelişmiş yöneticilere ihtiyacı olduğuna dikkati çekti.

Kıraç, “Tesco Kipa olarak hem kendi yetişmiş yönetici ihtiyacımızı karşılamak hem de çalışma arkadaşlarımızın kişisel gelişimine katkıda bulunarak müşterilerimize çok daha iyi hizmet verebilmek için Yetenek Akademisi adını verdiğimiz gelişim programımız büyük önem taşıyor. Hedefimiz çalışma arkadaşlarımızı geliştirmek ve büyüme planlarımızı desteklemek’’ dedi.

“Bilgi arttıkça motivasyon ve verim artıyor”
Tesco Kipa gelişim programlarındaki adayları eğitimleri boyunca takip ettiklerini sözlerine ekleyen Kıraç, “Eğitim sürecindeki çalışma arkadaşlarımızın bilgi ve becerileri arttıkça motivasyonlarının ve müşterilerimize verdiğimiz hizmet seviyesinin de doğru orantılı olarak arttığını görüyoruz. Bu da bizlere doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Eğitimlerimiz ve gelişim programlarımız ile şirketimizin başarılı geleceğinin temellerini atıyoruz. 2013 yılında da insan kaynakları alanındaki uygulamalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz ve Tesco Kipa’yı çalışma arkadaşlarımız için çalışmak ve müşterilerimiz için alışveriş yapmak için mükemmel bir yer haline getirme çabamıza devam edeceğiz” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri