Tesco Kipa'nın CEO’sundan Uyum açıklaması

13 Kasım 2012 Salı

180’i aşan mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve yaklaşık 10 bin çalışanıyla Türkiye’nin önemli perakende zincirleri arasında yer alan Tesco Kipa’nın geçtiğimiz Temmuz ayında göreve gelen CEO’su Jeff Adams, “Uyum Market, iyi bir işletme görüntüsü çiziyor” diye konuştu

tesco-kipanin-ceosundan-uyum-aciklamasi

Temmuz 2012’de Tesco Kipa CEO’luğuna getirilen Jeff Adams, Tesco Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Ellen Gladders’ın da katıldığı İstanbul Swissotel’de düzenlenen basın toplantısında Türkiye pazarına ilişkin izlenimlerini ve planlarını anlattı. Geçtiğimiz günlerde gündemi sıkça meşgul eden “Tesco-Uyum” görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda da bulunan Adams, Tesco’nun daha önce Ardaş’ın 21 şubesini satın aldığını hatırlatarak, Uyum’la olan görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

24 ilde 180’i aşan mağazası, 19 noktada 35 AVM’si ve yaklaşık 10 bin çalışanıyla Tesco Kipa’nın Türkiye’ye geldiği günden bugüne güçlü bir büyüme sağladığına dikkat çeken Jeff Adams “Türkiye, genç ve dinamik nüfusuyla yeniliklere açık bir ülke. Ayrıca hem istihdam yaratarak hem de tedarikçilerimizin küresel pazarlara ulaşmasına yardımcı olarak Türk ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. Yeni CEO ayrıca, Tesco Kipa’nın ilk 6 ay baz alındığında 1,1 milyar TL’lik satış gerçekleştirdiğini kaydetti.

4 milyon TL’lik yatırım
Öte yandan Jeff Adams, binden fazla üründe enflasyonun etkilerini kaldırarak Kurban Bayramı ile yılbaşı masrafları arasında sıkışan tüketiciye yardım edecek “Fiyatları Geri Aldık” kampanyasını başlattıklarını söyleyerek, “Kampanyanın ilk iki hafta sonuçlarına baktığımızda geçen yılın aynı dönemine göre iki katı daha fazla satış gerçekleştirdik. Bu sonuçlar bize, 4 milyon TL yatırım yaparak oluşturduğumuz Fiyatları Geri Aldık kampanyasıyla müşterilerimiz için çok doğru bir şey yaptığımızı bir kez daha gösterdi” diye konuştu.

Bin üründe yüzde 15 indirim
Tesco Kipa’nın “Fiyatları Geri Aldık” kampanyası tüketicilerin alışveriş sepetine en çok giren binden fazla temel üründe ortalama yüzde 15 indirim yapıp, fiyatları 12 hafta süreyle sabitliyor. Böylece Kipa, müşterilerinin bütçesinde son bir yıllık enflasyonun etkilerini hafifletmeyi hedefliyor. Kampanyanın zamanlamasına da yine tüketici ihtiyaçları doğrultusunda karar verildi. Kurban Bayramı ve yılbaşı dönemi nedeniyle artan masrafları öngören Tesco Kipa, kampanyayı bu nedenle 2 Kasım’da başlattı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri