Tesco’dan açıklama

16 Ocak 2013 Çarşamba

Süpermarket zinciri Tesco'nun İrlanda ve İngiltere mağazalarında dana etinden üretildiği söylenen hamburger köftelerinin yapılan denetimler sonrası yüzde 29 at eti olduğu ortaya çıkmasına ilişkin haberlere Tesco Kipa Kurumsal İletişim Departmanı’ndan açıklama geldi

tescodan-aciklama

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tesco yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, İngiltere’de faaliyet gösteren Tesco mağazalarında satılan bazı donmuş hamburger köftelerde mevzuata uygun olmayan et bulunmuş ve bu ürünler hemen raflardan çekilmiştir. Bu konuda daha fazla bilgi www.tescoplc.com’de  bulunabilir.

İngiltere ve İrlanda’da faaliyet gösteren bir tedarikçiden kaynaklı olan ve yalnızca İngiltere ve İrlanda’da yaşanan bu üzücü durum nedeniyle Türk kamuoyuna, bu tedarikçinin ürünlerinin ne şimdi ne de geçmişte Türkiye’de kullanılmadığını açıklamak istiyoruz. Tesco Kipa olarak politikamız, yerel üreticilerden faydalanmaktır.

Kurum olarak kalite yönetim sistemimizi sağlayan tedarikçiler ile çalışıyoruz. Düzenli olarak bu tedarikçilerin ürünlerini akredite laboratuvarlarda analiz ettiriyoruz. Et dahil olmak üzere tüm ürünlerimizde yasal mevzuat ve yönetmeliklere \%100 uyumu sağlıyoruz.  Mağazalarımızda kurulmuş olan gıda güvenliği sistemi ile süreçlerimizin güvenliğini sağlıyor ve kontrol ediyoruz. Tüm bu süreçlerle; ürünlerimizde sürdürebilir, sürekli kaliteyi ve güvenliği sağlıyoruz.”

Firma adına konuşan Tesco Teknik İşlerden Sorumlu Direktörü Tim Smith "Mağazalarımızda yasadışı et bulunması çok ciddi bir konu. Müşterilerin aldığı ürünlerde en yüksek kaliteyi isteme hakkı var" dedi. Yapılan incelemede satılan hamburger etlerinde domuz parçaları da bulunduğu belirtildi. İngiliz Tesco, Türkiye pazarında Tesco Kipa mağazalarıyla faaliyet gösteriyor. Testlerde içinde at eti çıkan ürünlerin İngiltere ve İrlanda'da bulunan 3 firma tarafından üretildiği tespit edildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri