Tevfik Türen Karagözoğlu sergisi Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde

22 Ocak 2014 Çarşamba

Bodrum Yalıkavak’ta yaşayan Tevfik Türen Karagözoğlu, son dönem seramik çalışmalarından oluşan bir seçki ile 22 Ocak – 3 Şubat günleri arasında Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşuyor

tevfik-turen-karagozoglu-sergisi-bodrum-nurol-sanat-galerisinde

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam ve Seramik Bölümü’nden başarı ödülü alarak mezun olan Karagözoğlu, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Tuz Sırları” üzerine yaptı. Öğrencilik yıllarından başlayarak, yurt içinde ve yurt dışında katılmış olduğu birçok sergi ve yarışmalarda yer aldı. Sanatçı, 2001 yılından bu yana çalışmalarına Bodrum'un Yalıkavak Beldesi’ndeki  "Derinmavi" adını verdiği seramik ve heykel atölyesinde devam ediyor.

Tevfik Türen Karagözoğlu seramik çalışmalarını, “Benim için biçim, saf ve yalındır. Tarihsel konulu çalışmalarda da zaman olmamalı, içindeki tekrarlardan uzak durulmalıdır. Geleneksel etkiler tekrarlarla değil modernize edilerek anlatılmalıdır” sözleriyle ifade ediyor.

Tevfik Türen Karagözoğlu Seramik Sergisi, bugün (22 Ocak) saat 18.30’da yapılacak kokteyl ile Bodrum Nurol Sanat Galerisi'nde açılacak ve 3 Şubat’a kadar devam edecek. Sergi, 27 Ocak Pazartesi günü hariç, her gün 12.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri