The Hunger şımartıyor

10 Haziran 2013 Pazartesi

Lezzet ve sunum konusunda iddialı olan The Hunger yükselişini sürdürüyor. İstanbul’un önemli noktalarında ve Bodrum’da misafirlerini ağırlayan The Hunger mönülerinde yarattığı zenginlikle farklılaşıyor. The Hunger Gene Koordinatörü Ferhat Kılıç, en büyük iddialarının lezzet ve sunum olduğunu anlatıyor

the-hunger-simartiyor

Fulya B. ÖZTÜRK

The Hunger’ın kuruluş hikâyesini sizden dinleyebilir miyiz?
2009 yılında 4 arkadaş Nişantaşı civarında gezerken bir “Burger House” açmayı düşünüyor. Ortaklardan birisi olan Engin Aras’ın konuya hâkim olması ve işletmecilikten gelmesi The Hunger’in kurulma aşmasını hızlandırdı. Fikirler daha sonra geliştirilerek steak ve hamburger ile ön planda olan ama birbirinden farklı lezzetlerle kendisini ispatlayan bir restoranın doğmasını sağlıyor. İlk şubemiz olan Gayrettepe, 2009 sonunda açıldıktan sonra 5’i franchising olmak üzere 6 şubeye ulaştık. Merkezimiz Gayrettepe’nin ardından Ataköy, Caddebostan, Bahçeşehir Akbatı AVM, Atakent Arena Park AVM, Bodrum Midtown AVM’ deki diğer şubelerimizle müşterilerimize lezzet sunmaya devam ediyoruz.

The Hunger’ın mönüsünde neler var, misafirleriniz en çok neleri tercih ediyor?
Kahvaltılıklar, başlangıçlar, atıştırmalıklar, sandviç ve burgerler, ana yemekler, steak’lar, salatalar, makarna, wrap’lar ve tatlılarla birlikte toplam 196 çeşit ürün sunuyoruz. Özellikle steak ve burger’ler en çok tercih edilen ürünlerimizin başında geliyor. Dana incikten yaptığımız ve barbekü sosla marine ettiğimiz Hunger Burger ise müşterilerimizin favorisi.

“İddiamız, lezzet ve sunum”

Nasıl bir iddiaya sahip The Hunger? En çok hangi konuda kendine güveniyor?
Kendimize en güvendiğimiz konu, lezzet ve sunum. Lezzet konusunda iyi olmak bu işin vazgeçilmez kısmı. O lezzetleri alışılagelmişin dışında sunmak ise bir diğer önemli kısım. Bizim sunduğumuz lezzeti ve farklı sunumu başka bir yerde göremezsiniz. İşte biz bu iki konuda fark yaratıyoruz. Bu yüzden lezzetimizi herkes konuşuyor.

Titizlik gösterdiğiniz konuların başında neler geliyor?
Biz yemekleri açık mutfakta pişiriyoruz; misafirlerimiz rahatlıkla görebiliyor. Sebze ve salatalık ürünleri mevsiminde alıyoruz. Böylece misafirlerimize her zaman doğal ve taze ürünleri sunuyoruz. Mönülerimizi yılda 2 kez yeniliyoruz. Etlerimizin tümü yüzde 100 yerli besi hayvanlarından oluşuyor. İthal hayvanlar daha ucuz ama aynı lezzetleri elde edemezsiniz. İyi bir damak bunu hemen ayırt eder.

Restoranlarınızın kapasitelerini ve sunduğu konforları öğrenebilir miyiz?
Bizim restoranlarımız 3 farklı konseptten oluşuyor. Mini konsept, maksimum 10 masadan oluşuyor ve ağırlıkla paket servis olarak hizmet veriyor. Midi restoranlarımız ise yaklaşık 300 metrekare ve restoran konseptinde lezzetler sunuyor. 300 metrekarenin üzerinde hizmet veren maksi konseptimiz ise tam ürün çeşitliliğiyle müşterilerimizi ağırlıyor. Restoranlarımızın boyutlarına göre mönüleri de farklılık gösterebiliyor.

Uygun franchising koşulları

Franchising koşullarınız nelerdir?
3 farklı konseptimizin 3 farklı franchising fiyatı var.  Tek seferlik olmak üzere 55, 65 ve 75 bin lira isim bedeli ve yüzde 5 royalty alıyoruz. Bize sunulan yerlerin tarafımızdan fizibilite edilmesi ve onaylanması gerekiyor. Mutlaka bahçeli, teraslı, açık alanlı bir yer olması gerekiyor.

Ekip konusunda ne gibi destekler sunuyorsunuz?
Yeni açılacak restoranın personelini biz seçiyoruz ve 1 buçuk ay boyunca merkez restoranımızda eğitim çalışmalarını tamamlıyoruz. Servis ve mutfak ayrı olmak üzere uzman arkadaşlarımız onların eğitimini üstleniyor. Böylece onlara, bizim standartlarımız öğreterek bütün restoranlarda aynı kaliteyi koruyoruz. Bütün süreciyle ilgilendiğimiz restoranı, franchising ortağımıza teslim ettikten sonra ziyaretlerimizi sürekli gerçekleştiriyoruz.

Lokasyon olarak öncelikle caddeleri mi AVM’leri mi  tercih ediyorsunuz?
Bütün iyi AVM’lerde olmak istiyoruz. Bunun haricinde bir ayrım yapmıyoruz. Hem AVM’lerde hem ünlü caddelerde olmak istiyoruz.

Hedeflerinizi de öğrenebilir miyiz, franchising’lerinizle mi yoksa kendi mağazalarınızla mı büyümeyi planlıyorsunuz?
Kendi şubelerimizi arttırmaktan ziyade franchising olarak büyümekten yanayız. Bu yılın sonuna kadar 10 restorana ulaşmayı hedefliyoruz. Önümüzde yıl bu rakamı 20-22 sayılarına yükselteceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıllarda Gaziantep, Samsun, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer büyükşehirlerde lezzetlerimizi sunmak istiyoruz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri