Tiyatro sevgisine engel yok

27 Mart 2013 Çarşamba

Anatolium Ankara tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Tiyatro Şenliği, işitme engelli çocuklar için işaret dili ile sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile başladı. Türkiye’nin işaret dili ile sergilenen ilk oyununa minik tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi

tiyatro-sevgisine-engel-yok

Anatolium Ankara, Dünya Tiyatrolar Günü’nü bir hafta boyunca sürecek bir şenlik ile kutluyor. Anatolium Tiyatro Şenliği, 25 Mart Pazartesi günü işitme engelli çocuklar için işaret dili ile sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Aksiyon Organizasyon tarafından sahnelenen oyun için oyuncular 6 ay boyunca işaret dili eğitimi aldılar. İlk kez bir tiyatro oyunu izlemenin heyecanını yaşayan işitme engelli çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Çocuklara tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan, işaret dili tiyatrosu Kırmızı Başlıklı Kız ile başlayan Anatolium Tiyatro Şenliği’nde her gün farklı bir oyun minik tiyatro severler için ücretsiz sergilenecek. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri