Tommy Hilfiger’dan çığır açan sanal gerçeklik deneyimi

06 Ocak 2016 Çarşamba

Dünya çapında seçkin “Tommy Hilfiger” mağazalarında sunulan yeni bir uygulama sayesinde moda severler 2015 Sonbahar “Hilfiger Collection” defilesini en ön sıradan 360 derece 3D sanal gerçeklik deneyimiyle izleyebiliyor. Dünyada büyük ilgi gören bu uygulama Türkiye’de de Tommy Hilfiger Zorlu Center mağazasında sosyal medyanın beğenilen isimlerine sıra dışı bir deneyim yaşattı

tommy-hilfigerdan-cigir-acan-sanal-gerceklik-deneyimi

Tommy Hilfiger dünya çapındaki seçkin “Tommy Hilfiger” mağazalarında sunulan yeni bir uygulama sayesinde moda tutkunlarını 2015 Sonbahar Hilfiger Collection defilesini çığır açan üç boyutlu, 360 derece sanal gerçeklik deneyimiyle izlemeye davet ediyor. İlk kez Tommy Hilfiger New York, 5th Avenue mağazasında lanse edilen teknoloji, daha sonrasında Londra, Paris, Milano, Amsterdam, Düsseldorf, Floransa, Zürih ve Moskova gibi şehirlerde Tommy Hilfiger severlerin deneyimine sunuluyor. 


Müşteriler bir Samsung Gear VR cihaz kullanarak 16 Şubat 2015 tarihinde Manhattan’daki Park Avenue Armory’de düzenlenen 2015 Sonbahar Hilfiger Collection defilesinin en ön sırasında oturuyormuş hissi veren sanal bir deneyim yaşatıyor. Sanal gerçeklik deneyimiyle kullanıcılara sadece podyumun mükemmel görünümü değil aynı zamanda normalde defilenin yapımcıları haricinde kimsenin erişemediği kulis görüntüleri de sunuluyor. Mağazalardaki sanal gerçeklik uygulaması, 2015 Sonbahar defilesinin Amerikan futbolu temasında dekore edilmiş ayrı bir bölümünde konumlandırılıyor.

 

Tommy Hilfiger, bu yenilikçi uygulama hakkında düşüncelerini “Sanal gerçeklik aracılığıyla benzersiz defilemizi mağaza ortamına taşıyabiliyoruz. Tüketiciler defilenin muhteşem podyumunda müzik eşliğinde çok özel kulis anlarına da göz atarak kıyafetleri hareket halinde görecek, gerçek defile ortamındaymış gibi hissedecek. Geleneksel alışveriş deneyimini son derece ilginç ve yenilikçi bir seviyeye çıkarıyoruz.” sözleriyle dile getirdi.


Tommy Hilfiger CEO’su Daniel Grieder ise “Tüketici beklentilerinin ötesine geçme, onlara ilham verme ve mümkün olduğunu hayal edemedikleri alışveriş deneyimleri yaşatma vizyonuyla hareket ediyoruz. Çığır açan sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde müşterilerimizi en ön sıradan Hilfiger Collection defilesini izlemeye davet ediyoruz. Sanal gerçeklikten yararlanarak kendi dünyamızın farklı bir yanına kapıl açarak perakende mağazamızdaki tüketicileri her sezon en büyük etkinliklerimizden biriyle buluşturuyoruz.” cümleleriyle büyük ilgi gören teknolojiden söz etti.


Mağazalarda sanal gerçeklik deneyiminin sunulması, Tommy Hilfiger’ın alışveriş deneyimini dijital inovasyonlar yoluyla ileriye taşıma hedefinin bir yansıması; yenilikçi teknolojilerin perakende satış mekanlarına entegre edilmesiyle geleneksel mağazalar evrilirken sosyal etkileşim fırsatları da artıyor. Konsept, 360 derece 3D sanal gerçeklik deneyimleri geliştiren WeMakeVR ile birlikte yaratıldı. Defile çekimleri özel bir WeMakeVR-Falcon kamerayla yapıldı.


WeMakeVR’ın Kurucusu ve CEO’su Avinash Changa, “Özel sanal gerçeklik kameralarımızla Tommy Hilfiger’ın 2015 Sonbahar Hilfiger Collection defilesine yaratıcı yaklaşımının buluşması sonucu VIP konuklarımızın beklentilerini aşan bir deneyim yaşatıldı. İnanılmaz kamera arkası görüntüler yakalayabiliyor, modeller podyuma adım atmadan yanlarında durabiliyor ve defile sonrasında sahne arkasında olmanın heyecanını hissedebiliyorlar.” diyerek görüşlerini ifade etti.


Hilfiger Collection sanal gerçeklik deneyimi, Tommy Hilfiger’ın Londra (Brompton Road ve Regent Street); Amsterdam (P.C. Hooftstraat); Düsseldorf (Schadowstrasse); Milano (Piazza Guglielmo Oberdan); Floransa (Piazza degli Antinori); Zürih (Bahnhofstrasse); Paris (Boulevard des Capucines ve Champs-Elysees), Moskova (Kuznetsky Most) ve Türkiye ( Zorlu Center İstanbul) mağazalarında sunulacak. Konsept ayrıca Londra’nın ikonik çok katlı mağazası Selfridges’da toptan satış için de yaratılacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri