Toptan perakende sektörüne yeni oyuncu

07 Nisan 2014 Pazartesi

Kim Marketler Zinciri, ilk toptan mağazasının açılışını yaptı. Süpermarket alanındaki tecrübelerini toptan alanında devam ettirmeyi planlayan Kim, ilk Depo Satış Mağazası’nı Hadımköy’de açtı

toptan-perakende-sektorune-yeni-oyuncu

Marmara Bölgesi’nde 80’e yakın mağazasıyla faaliyet gösteren Kim Marketler Zinciri, toptan perakende pazarındaki ilk yatırımını Hadımköy’e yaptı. 450 firma ve 60 bin çalışanın yer aldığı Hadımköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) firmaların toptan perakende alışverişi yapabileceği KİM Depo Satış Mağazası’nın ilk şubesi hizmet vermeye başladı.

500 metrekare alanda hizmet vermeye başlayan mağazanın bu alandaki ilk yatırımları olduğunu söyleyen Genel Müdür Dr. Hamit Akçay, “Kim Grup olarak uzmanlık alanımız olan perakendenin farklı kollarında da yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Bir taraftan Marmara Bölgesi genelinde ve yurt dışında süpermarket alanında yeni yatırımlar yaparken bir taraftan da depo mağazacılığı ve sanal alışveriş gibi alternatif kanallarda da yatırımlara devam ediyoruz. Toplu tüketim yapan kurum ve işyerleri için oldukça uygun alışveriş imkanı sağladık. Müşterilerin haftalık veya aylık alışverişlerini mağazamızdan yapması için avantaj programları hazırladık. Perakende sektöründeki rekabet şartları artık tüketicinin ayağına kadar gitmeyi gerektiriyor. Şehir merkezlerinde sanal alışverişleri nasıl kapıya kadar götürüyorsak, sanayi bölgelerinde de aynı uygulamayı devam ettireceğiz. Firmalar bi tık ötede toptan veya perakende alışveriş imkanına kavuşacak. Hedefimiz 2015 yılına kadar İstanbul'da 3 toptan mağaza açmak. Toptan yatırımlarımızda hedeflediğimiz başarıyı elde etmemiz halinde İstanbul dışında da bu yatırımlara devam edeceğiz. Bu noktada her il için lojistik merkezi yatırımları yapmayı öngörüyoruz. 2014 yılı sonuna kadar süpermarket kategorisinde 85 mağaza ve 2 bin 200 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Yurt içi operasyonlarımızın yanı sıra Irak pazarındaki mağaza yatırımlarımızda yeni şubelerle devam etmeyi planlıyoruz. Irak’ın Erbil şehrindeki ilk mağaza yatırımımızdan oldukça olumlu geri dönüş aldık. Erbil’deki başarımız bizi yeni şube yatırımları noktasında cesaretlendirdi” diye konuştu.

Markette rekabet sanala taşınıyor
Perakende sektöründeki yoğun rekabet ortamının artık sanala taşındığına dikkat çeken Dr. Hamit Akçay, “Kim Grup olarak mağazalarımızın tamamına yakınını sanal alışverişe entegre ettik. www.kimkapinda.com adlı sanal mağazamız ve mobil ekiplerimiz sayesinde ortalama 1 saat içinde market alışverişini tüketicinin kapısına kadar götürmeye başladık. Bu alanda ciddi bir yazılım ve organizasyon altyapısı kurduk. Fiziki mağaza yatırımı yapamadığımız bölgelere sanal mağazamızla ulaşmaya başladık. Şu an için emekleme aşamasında olan sanal mağazacılık uygulamalarımızın 5 yıllık konjonktürde fiziki mağazalarla rekabet edecek bir hacme ulaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri