TPF’den Suriye’ye gıda yardımı

18 Şubat 2014 Salı

Suriye’ye 150 ton un yardımı Türkiye’deki yerel zincirlerden gidiyor. TPF ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirilen 6 TIR dolusu un yardımının ilk iki TIR’ı yola çıktı. 3 hafta içinde de, yardımın geri kalan bölümü bölgeye ulaştırılacak

tpfden-suriyeye-gida-yardimi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Suriye’ye gıda yardımı için kolları sıvadı. Yoğun kış şartlarında savaşın gölgesinde kalan komşumuz Suriye’ye, 150 ton un yardımı Türkiye’deki yerel zincirlerden gidiyor.

TPF öncülüğünde başlatılan ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirilen 150 ton un yardımı, Öncüpınar Sınır Kapısı’nda bulunan Kızılay Ekmek Fırını’na teslim edilecek. Toplam 6 TIR yardımının ilk 2 TIR’ı, Türk Kızılayı aracılığıyla Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi. İpekyolu PERDER Başkanı Vedat Cergibozan koordinatörlüğünde her cumartesi 2 TIR Gaziantep’ten yola çıkarak, yardımlar 3 hafta içinde bölgeye ulaştırılacak.

TPF Başkanı Selamet Aygün, “Somali’ye ilk gemideki yardımları ve Van depreminde ilk malzemeleri TPF olarak bizler sağladık. Yanı başımızda bir insanlık dramı yaşanan Suriye’ye de kayıtsız kalamazdık. Kızılay’ın kurmuş olduğu fırınlara unları teslim etmek üzere kolları sıvadık. Bölgeye elimizden geldiğince destek sağlamaya çalışıyoruz. Yerel perakendeciler olarak bizler, yardımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri