TPF’den Van’a okul, taziye evi ve sağlık ocağı

11 Ekim 2012 Perşembe

Türkiye’deki yerel zincir marketlerin ortak sesi Türkiye Perakendeciler Federasyonu, gerçekleştirdiği yardım organizasyonlarıyla ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ediyor. Van’da yaşanan deprem sonrası bölge halkına yardımlar yaparak umut olan federasyon Van’ın sıkıntılarını unutmadı ve bölgeye; okul, taziye evi ve sağlık ocağı yaptırarak önemli bir ihtiyacı giderdi

tpfden-vana-okul-taziye-evi-ve-saglik-ocagi

Murat KÜÇÜK / Perakende.org

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Van’da yapımı tamamlanan okul, sağlık ocağı ve taziye evini açmak için İstanbul’dan geniş bir kadro ile Van’a gitti. Başta TPF Başkanı Selamet Aygün olmak üzere Ankara PERDER Başkanı Mustafa Altunbilek, Konya PERDER Başkanı Ali Kaya, Ege PERDER Başkanı Veli Gürler, Batı Karadeniz PERDER Başkanı Şakir Oktay, çeşitli bölge temsilcileri ve Çekmeköy Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Kaya da açılışta yer aldı.

Heyetin ilk durağı yeni açılan Van PERDER binası oldu. Van Valisi Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen açılışta Vali, kurumun işleyiş şekli ve gelecekteki planlarıyla ilgili Selamet Aygün ve Van PERDER Başkanı Sıddık Tatar’dan bilgi aldı. Vali Karaloğlu derneğin hayırlara vesile olmasını ve Van’ın ticaretine katkılı olmasını diledi.

Heyetin bir sonraki durağı ise depremde en çok zarar gören Van’a 90 kilometre uzaklıkta yer alan Erciş oldu. Erciş’in Gözütok köyüne giden heyet burada Vali Yardımcısı Zafer Coşkun’un da katılımıyla iki derslik okulun açılışını gerçekleştirdi.

Törende Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kaya’da yer aldı. Kürsüye çıkan Kaya, “Depremden sonra kendimize 3 tane kardeş köy seçtik bunlardan birisi de Gözütok köyüydü. PERDER ile ortak yürüttüğümüz çalışma sonrası böyle bir okulun yapılmasına vesile olduk. Şu an bunun heyecanını yaşıyorum ve Erciş’e, Gözütok köyüne hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Okulun açılışının ardından kalabalık heyet sağlık ocağı ve taziye evinin açılacağı Taşlıçayır köyüne geçti. Burada yoğun ilgiyle karşılanan TPF ve beraberindeki heyet, köydeki açılışları gerçekleştirdi. Başkan Selamet Aygün, muhtardan bilgi aldıktan sonra çocuklarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Selamet Aygün: Merhem olabiliyorsak ne mutlu
Perakende.org’a özel açıklamalarda bulunan TPF Başkanı Selamet Aygün, “Bugün hayatımın en mutlu günlerinden bir tanesiydi. Biz federasyon olarak bir karar almıştık. Van, Erciş, Gözütok köyüne bir ilköğretim okulu, Taşlıçayır köyüne de bir taziye evi ve sağlık ocağı yapacaktık. Bu çalışmaların bölge halkına hizmet verecek bir çalışma olmasını istiyorduk. Süreci başından beri takip ettik ve nihai hale gelince de gelip burada açılışları gerçekleştirdik. Açılış sırasında okulda ki o pırıl pırıl çocukları gördüğümde ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi anladım. Diğer sağlık ocağı ve bölge halkının yoğun şekilde kullandığı taziye evi de bölge için çok önemli ihtiyaçlar. Federasyonumuz halkımızın bir yarasına merhem olabiliyorsa ne mutlu bize” dedi.

Van’da perakendenin direksiyonuna yereller geçti
Van PERDER Başkanı Sıddık Tatar, TPF’nin bir halkası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken bölgede yaşanan bazı sıkıntılara da dikkat çekti. Tatar, “Bölge için yerel marketler çok önemli, bunu depremde daha iyi gördük. Bütün ismi büyük mağazalar depremden sonra çekti gitti, burada sadece bizler kaldık. Halkımızın tüm ihtiyaçlarını ücretsiz karşıladık çünkü biz buraların değeriyiz. Biz bunları yapmak zorunda hissederken onlar bırakıp gittiler” dedi.

Tatar, konuşmasının devamında bölgeye yapılan okul, sağlık ocağı ve taziye evi ile ilgili olarak “Halkın büyük bir ihtiyacı karşılandı. Bölge için okul çok önemli, kışın okul olmayınca öğrencilerimiz başka köylere gitmek zorunda kalıyor. Öğrencilerimizi bu dertten kurtardığımız için çok mutluyuz. Sağlık ocağı da en az okul kadar önemli. Benim dikkat çekmek istediğim ise taziye evi. Bölgeye özel ve çok önemli bir ihtiyaç, bunların hepsini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bölgeye olan yardımlarımız her zaman devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri