TUKİD, sağlıklı alışverişin adresini belirledi

16 Eylül 2015 Çarşamba

Tüm Kırtasiyeciler Derneği, (TUKİD) okul alışverişine çıkan velileri sahte ve sağlıksız ürünler konusunda uyardı: “Kırtasiyeyi Kırtasiyeciden alın, çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın..!”

tukid-saglikli-alisverisin-adresini-belirledi

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala uzmanlar, velileri sahte ve sağlıksız kırtasiye ürünleri konusunda uyardı: “Kırtasiyeyi Kırtasiyeci’den alın, çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayın..!”

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil yaptığı uyarıda; sahte, taklit, akredite laboratuarlarda kontrolleri yapılmadan piyasaya sürülen, merdiven altı olarak nitelendirilen ve CE belgesi olmayan ürünlerin öğrencilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiğini vurguladı.


Güvensizlik oranı her geçen yıl geriliyor
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve sektörün katkılarıyla yapılan çalışmalar sonucunda piyasaya sunulan kırtasiye ürünlerindeki güvensizlik oranının 2011’de yüzde 53 iken 2014 itibarıyla yüzde 11,2’ye gerilediğini de hatırlatan Vecdet F. Şendil, milyonlarca öğrenciyi ciddi biçimde tehdit eden sağlıksız kırtasiye ürünleri konusunda velilerin bilinçli olmasının önemini de ifade etti.


Vecdet F. Şendil, kırtasiye alışverişi yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıraladı:
• Sahte, taklit, üreticisi ya da ithalatçısı belli olmayan ürün almayın.
• CE belgeli, ambalajı ve etiketi bulunan ürünleri satın alın.
• Ürünlerin içeriklerini mutlaka okuyun.
• Kırtasiye alışverişlerinizi kırtasiyecilerden yapın. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri