Tuncay Özilhan gelecek planlarını anlattı

16 Ekim 2014 Perşembe

Migros yönetiminde diğer ortaklarla aynı söz hakkına sahip olacaklarını hatırlatan Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Migros’a ilişkin gelecek planlarını paylaştı

tuncay-ozilhan-gelecek-planlarini-anlatti

Migros’un yüzde 40.25 hissesini satın almak üzere özel sermaye şirketi BC Partners’a 1,8 milyar TL’lik bağlayıcı olmayan teklif veren Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Migros bize çok heyecan veren, 4 yıldır ağzımızı sulandıran, uhdemizde olan bir projeydi. Süpermarketlerine günde 1 milyon 750 bin kişi giriş-çıkış yapıyor. Bu inanılmaz bir rakam. Bu müşteriye sigorta dahil neler satılmaz ki” diyerek sözlerine şöyle devam etti, “Migros’ta müthiş iyi bir yönetim ve müthiş bir büyüme potansiyeli var. Bugüne kadar yüz binlerce müşteriye dokunuyorduk, şimdi bu milyonları aştı. Migros, her gün binlerce tedarikçiden mal alımı yapılan muazzam bir platform. Ekonomiye katkısını düşündükçe heyecanım artıyor.”

Migros’ta yönetimi diğer otaklarla eşit paylaşacaklarını hatırlatan Özilhan, Migros’a ilişkin gelecek planlarına dair şunları söyledi, “Belki ileride bir miktar hisse daha alırız. Migros’un en büyük yatırımcısı olmak istiyoruz. Ama ille de yüzde 50 hissenin üzerine çıkmak gibi bir hedefimiz yok. Migros’ta her yıl 100’ün üzerinde yeni şube açılıyor. Mevcut yönetimin de, bizim ekibimizin de Migros için çok iyi planları var. Zamanı geldikçe hayata geçirilecek. Bağlayıcı olmayan teklifimize ilişkin yılbaşına doğru anlaşma sağlanmasını bekliyoruz.”

6 yılda 250 milyon dolar yatırım
Anadolu Grubu’nun şirketi Anadolu Etap ile 2008’den bu yana tarıma 250 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Özilhan “Geçen yıl 50 bin ton meyve işledik. Önümüzdeki yıl süpermarketlere markalı ürün vereceğiz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri