Turizm sektör de, perakende sektör değil mi?

21 Ağustos 2015 Cuma

Perakende Kuşu bu hafta, turizmin canlanıp kurtulması için ertelenen okul açılışına farklı bir pencereden bakıyor. Ertelenen açılışla ilgili önemli tespitler yapan perakendenin fenomen ismi, perakende sektörünün bu konudan nasıl etkileneceğini yazdı

turizm-sektor-de-perakende-sektor-degil-mi

İşte Perakende Kuşu’nun o yazısı: “Turizm sektörü istedi, okulların açılışı 28 eylül’e ertelendi. Neymiş turizm kurtulacak, ekonomi rahatlayacak. Bir yıl boyunca bu zamanı bekleyen kırtasiye perakendecisi, giyim perakendecisi ve diğer perakendeciler kazanmasa da olur.

Perakendeci hesabını bu zamanlara göre yapar, malını o tarihe göre çeker, o tarihe göre ödemelerini ayarlar, o tarihe göre personele tedarikini tamamlar. 1-2 haftalık sapma onun da tüm hesaplarını altüst eder.

Şimdi zaten düşük bir gelire sahip ülke tüketicisinin birçoğu kurban, tatil diyerek harcamalarını yapacak, turizmci kazanacak. Kalan kısıtlı bir bütçe ile kırtasiye alışverişini yapacak.

Ben burada turizmcilere kabahat bulmuyorum. Çok iyi dernekleşmişler, hükümete karşı söz ve yaptırım sahibi olmuşlar.

Nerede bizim perakende derneklerimiz ve onların başkanları? Neden buna engel olmazlar. Ekonomiye para kazandırmak ise konu perakende sektörü kazandırmıyor mu?

Daha aktif, daha vizyon sahibi, daha ön görülü ve daha güçlü perakende dernekleri lazım. Bu fotoğraftan bu anlaşılıyor.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri