Türk tekstil devi iflas erteleme istedi, kayyum heyeti atandı

09 Ağustos 2016 Salı

Türkiye genelinde 60'a yakın mağazası bulunan Sabri Özel iflas erteleme istedi. Türkiye’nin en büyük tekstil markalarından biri olan Sabri Özel'e üç kişilik kayyum heyeti atandı. Şirketin 'iflas erteleme' başvurusunu OHAL döneminden önce yaptığı öğrenildi

turk-tekstil-devi-iflas-erteleme-istedi-kayyum-heyeti-atandi

İflas erteleme başvurusu, Sabri Özel Örme Tekstil Sanayi ve Tic. AŞ ve  Sabri Özel Tekstil Tic. Ve San. Ltd. şirketi için yapıldı. Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapılan başvuruda, şirketlerin borca batık durumda oldukları bildirildi. Mahkeme, şirketleri haciz baskısına karşı korumaya aldı; kayyum ataması yaptı.


İki şirketin de faaliyetlerini kayyum denetleyecek
Mali Müşavir Burak Bayrakçı, Yard. Doç. Dr. Veli Uluçam ve Yard. Doç. Dr. Aydın Çelik kayyum olarak atandı. Her iki şirketin faaliyeti kayyum denetimine tabi olacak.


10 metrekarelik bir dükkânda kuruldu
Sabri Özel Türkiye Tekstil sektörünün önde gelen markalarından biri. 1969 yılında 10 metrekarelik küçük bir dükkânda temeli atılan Sabri Özel, hali hazırda 23 bin metrekarelik fabrikasında üretim yapıyor.


Başvuru yasaktan önce yapıldı
İflas erteleme başvuruları, Kanun Hükmünde Kararname ile yasaklandı. OHAL süresince iflas erteleme başvurusu yapılamıyor. Sabri Özel'in, yasak öncesi mahkemeye başvurduğu anlaşıldı. Her iki şirketin iflas erteleme talepli başvurusuna ilişkin ilk duruşma 3 Kasım'da yapılacak.

 

Bu haber Hürriyet gazetesinde yayınlanan Dinçer Gökçe'nin özel haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri