Turkent, Pizza Hut ve KFC’yi devretti

15 Şubat 2013 Cuma

Süzer Grubu şirketlerinden Turkent Gıda, Pizza Hut ve KFC'nin Türkiye'deki işletme haklarını markaların ABD'deki sahibi Yum! Brands'a sattı. Satış Rekabet Kurulu tarafından da onaylandı

turkent-pizza-hut-ve-kfcyi-devretti

ABD'li fast food zincirleri Pizza Hut ve KFC’nin Türkiye’deki franchise ve işletme haklarını elinde bulunduran Turkent Gıda, her iki markayı da devretti. Bundan sonra Pizza Hut ve KFC'nin Türkiye'deki tüm haklarının sahibi ABD'deki asıl patron Yum! Brands oldu.

Rekabet Kurulu'ndan konu ile ilgili yapılan duyuruda “Turkent Gıda ve Turizm San. ve Tic. AŞ’nin hisselerinin tamamının Yum! Brands Inc. tarafından, tamamına sahip olduğu bir iştiraki vasıtasıyla devralınması işlemine izin verildi” ifadesi kullanıldı.

Toplam 102 şube
Pizza Hut'ın Türkiye'de 41 şubesi bulunurken, KFC 59 şube ile hizmet veriyor. Her iki zincirde yaklaşık 2 bin 300 kişi istihdam ediliyor.

Pizza Hut Türkiye'deki ilk restoranı 1988 yılında Ataköy Galleria’da açmış, 2000 yılına kadar restoranlar Tricon (ana şirket, şimdiki Yum!) tarafından yönetilmişti. 2000 yılı Ocak ayında ise Turkent, Pizza Hut restoranlarının Türkiye Franchise haklarını satın almıştı.

Kentucky Fried Chicken (KFC)’nın ilk restoranı ise Turkent tarafından 1989 yılında açılmıştı.

Kaynak: Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri