Türkiye, Anta ve Freddy’i çok sevdi

24 Mayıs 2016 Salı

Tekstil sektörünün duayen ismi Kazım Akbulut’un Türkiye pazarına getirdiği dünyaca ünlü Anta ve Freddy markaları, mağazalaşma atağına devam ediyor. Kazım Akbulut ile Anta ve Freddy’i konuştuk

turkiye-anta-ve-freddyi-cok-sevdi

 

Röportaj: Murat KÜÇÜK

 

Kazım Akbulut, tekstil sanayisinden çok önemli bir isim. Önce sizi tanıyabilir miyiz?
1983 yılından beri hazır giyimin her noktasında çalıştım. Üretim müdürlüğü, işletme müdürlüğü ve genel müdürlük görevlerinde bulundum. 1988 yılının sonlarına doğru kendi firmamız olan Akbulut Tekstil’i kurduk. Bu dönemde Avrupa ağırlıklı ihracat çalışarak, Türkiye’nin ilk 500 firmasının içine girdik. Uzun bir süredir her kademede görev alacak şekilde tekstilin içinde bulundum. Şimdi de Anta ve Freddy ile önemli bir ivme kazandık ve yolumuza devam ediyoruz.

 

Dünyada çok önemli başarılar yakalayan 2 büyük markayı Türkiye’ye getirdiniz. Markaları sizden dinleyebilir miyiz?
Daha önce Hummel’ı Türkiye pazarına getirdik ve çok büyük satış rakamlarına ulaştık. Geçtiğimiz sene 35 yıllık birikimimizi değerlendirmek amacıyla yeni markalara açılmak istedik. Önce dünyaca ünlü İtalyan markası Freddy ile anlaştık. Türkiye lisansını tamamen aldık. Freddy, giyim grubunda çok güçlü bir marka.  Mağazalarımızda Freddy’i güçlü bir ayakkabı markasıyla desteklemek istedik. Bu konuda dünyaca ünlü bir marka olan Anta ile anlaştık. Anta, dünyanın en büyük 5 ayakkabı üreticisinden biri ve en büyük 2 bilim laboratuarından birine sahip. NBA’in en önemli oyuncularından Rajon Rondo, Kevin Garnett, Luis Scola, Chandler Parsons ve Klay Thompson’ın gibi dünyaca ünlü basketbol yıldızlarına sponsor oldu. Anta, globalde rahat ve şık ayakkabılarıyla tanınıyor.

 

Kaç mağazayla hizmet veriyorsunuz? Yeni mağaza yatırımları var mı?
Kısa sürede önemli yatırımlar yaparak mağazalaşma anlamında ciddi bir ivme yakaladık. Şu an İstanbul’da 4 tane olmak üzere, Aydın, Gaziantep, Mersin ve Bursa’da toplam 8 mağazayla hizmet veriyoruz. Bu ay içinde İstanbul Starcity AVM, Edirne ve Ankara’da 3 mağaza daha açacağız. Yıl içinde büyümemizi sürdüreceğiz. Hedefimiz 2 yıl içinde 25 mağazaya ulaşmak. Bayi kanallarını ve zincir mağazaları bunun dışında tutuyorum.

 

 


Anta hakkında:
Anta, merkezi Çin’de bulunan spor giyim şirketi olup; spor giyim ve ekipmanlarının tasarlanması, araştırma ve geliştirmesi, üretilmesi, pazarlanması ve satılması gibi tüm ana süreçleri gerçekleştirmektedir. Şirket, 1994 yılında Jinjiang’da kurulmuştur ve 2007 yılında Hong Kong borsası üzerinden halka açılmıştır. 2007’den 2014 yılına kadar Anta’nın toplam piyasa değeri 3.87 milyar dolar olup, bu piyasa değeriyle Nike, Adidas, Puma ve Asics’den sonra dünyanın 5’inci büyük spor markasıdır. Anta markası bugün Anta Sports, Anta Çocuk ve Fila olmak üzere 3 ana gruptan oluşmaktadır. Her sezon, piyasanın ihtiyacına göre, 9 binden fazla Anta mağazasında satılmak üzere 2 binden fazla yeni ayakkabı, 3 binden fazla tekstil ve bin 500’den fazla aksesuar tasarlanıp üretilmektedir.
 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri