Türkiye’de büyümenin nedeni inovasyon

10 Aralık 2013 Salı

İnovasyonun şirketler için Türkiye'de ve dünyada önemi her geçen gün artarken Henkel Pazarlama Direktörü Mehmet Karamollaoğlu, Henkel Türkiye olarak büyümelerinin yüzde 65'ini inovasyondan, yeni ürünlerden sağladıklarını söyledi

turkiyede-buyumenin-nedeni-inovasyon

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü'nün düzenlediği Marka Zirvesi'nde konuşan Karamollaoğlu, inovasyonun tüketicilerin gelecekteki ihtiyacını fark edebilmek ve insanlara buna uygun ürünler sunabilmek olduğunu söyledi.

Tüketicilerin daha uzun ömürlü ve pratik ürünler talep ettiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Ayrıca tüketici ihtiyacının farkına varıp ürünü diğerlerinden farklı kılmak için teknolojiyi de bu noktada etkin bir şekilde kullanmak gerekir” dedi. Almanya kökenli Henkel'in 135 ülkede 50 bin çalışanı olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "Biz ekibimizdeki insanların yüzde 70'ini Almanya, Dubai gibi ülkelere gönderiyoruz. Bu da gençlerimize uluslararası tecrübe kazandırıyor.” diye konuştu. Şirketlerin bu tür politikaları sayesinde artık yurtdışında, Türkiye'den giden daha çok genç gördüğünü kaydeden Karamollaoğlu, bunun ülkemiz açısından umut verici olduğunu söyledi.

Marka Zirvesi'nin satmak ya da satmamak konulu söyleşisinde konuşan P&G müşteri iş geliştirme müdürü Onur Yaprak ise markanın sadece reklamla oluşabilecek bir şey olmadığını söyledi. Marka oluşturmada tüketici beklentilerinin önemine vurgu yapan Yaprak, “Tüketicinin beklentisini karşılamayan markalar sürdürülebilir değil.” dedi. Yaprak, “Ayrıca artan rekabet sebebiyle marka oluşturmak geçmiş yıllara göre çok daha zor, önemli olan şirketlerin farklı olan ürünü ortaya koyabilmeleri” diye konuştu.

Kaynak: Zaman / Fatih Çelik


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri