Türkiye’nin en büyük AVM’si Vialand tanıtıldı

13 Kasım 2012 Salı

Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende projesi “Vialand”ın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Yatırım bedeli 1 milyar 150 milyon TL olarak açıklanan Vialand’ın açılışı 23 Nisan 2013’te yapılacak

turkiyenin-en-buyuk-avmsi-vialand-tanitildi

Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi projesi Vialand İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından basın mensuplarına tanıtıldı. Eyüp’te yükselen yeni yaşam merkezi İBB’ye ait olan 600 bin metrekarelik arazide inşa ediliyor. Yap işlet devret modeliyle yapılan Vialand, Gürsoy-Bayraktar Yatırım ve Yönetim Ortaklığı tarafından 30 yıl boyunca işletildikten sonra İBB’ye devredilecek. Bu 30 yıl içinde İBB toplam cirodan yüzde 10,5 alacak.

Proje tanıtım filminin ardından kürsüye çıkan ilk isim Vialand Genel Müdürü Mehmet Emeç oldu. Konuşmasına Kadir Topbaş’a teşekkür ederek başlayan Emeç “ Ben bu projeye baktığımda sıradan beton yığınları görmüyorum. Burada sıra dışı bir eğlence ve yaşam merkezi yükselecek. Burada dünyada ki emsalleri ile yarışacak temalı parklar yapılıyor. Türkiye’ye ilk Roller Coaster’ı kazandıracağız. Bizim ana fikrimiz; eğlence lüks değil herkes için haktır. Vialand Türkiye’ye stabilizasyon ve prestij kazandıracak bir proje. 7’den 70’e herkes burayı ziyaret ettiğinde mutluluk duyacak” dedi.

Topbaş: Vialand İstanbul’a değer katacak
Mehmet Emeç’ten sonra kürsüye çıkan İBB Başkanı Kadir Topbaş artık dünyada ülkelerin değil şehirlerin yarıştığını ifade etti. Topbaş İstanbul’un artık fabrika ve üretimin değil turizm, fuar, spor, sağlık, kültür-sanat ve finans merkezi olması gerektiğini vurguladı. Konuşmasının devamında projeye de değinen Topbaş “Eski Alibeyköy taş ocağının olduğu bu büyük araziyle ilgili birçok proje üretildi. Temalı park ve AVM’yi içinde barındıran bu proje çok beğenildi. Gürsoy-Bayraktar Yatırım ve Yönetim Ortaklığı tarafından yap, işlet, devret modeliyle yapılacak olan Vialand İstanbul’un değerine değer katacak. İstanbul’u çekim merkezi yapmak için çabalıyoruz Vialand’ a İstanbul’a gelmek için başka bir neden olacak” dedi.

İnşaat süresince bölge insanına da istihdam yaratmak istediklerini belirten başkan Topbaş “Projede işçi bulma kurumu gibi çalıştık. Bize yardımcı olan herkese ve Gürsoy-Bayraktar Yatırım ve Yönetim Ortaklığı’na teşekkür ederim. Başbakanımızın da yakından ilgilendiği bu büyük proje ülkemize ve İstanbul’a hayırlı olsun” dedi. Türkiye’nin en büyük AVM’si olacak Vialand’ın açılışı 23 Nisan 2013’te yapılacak.

Vialand’ile Türkiye’nin tanışacağı ilkler
Roller Coaster (hızlı tren), King Kong ünitesi, Splash Coaster (suda hızlı tren), Family Coaster (aileler için hızlı tren), Adalet Kulesi, Fatih Dark Ride (İstanbul’un fethinin canlandırıldığı eğlence ünitesi) ve daha birçok eğlence ünitesi.

Rakamlarla Vialand
Projenin toplam alanı: 600 bin metrekare
Temalı park alanı: 200 bin metrekare
Mağaza sayısı: 250
Yatırım: 1 milyar 150 milyon TL
Beklenen ziyaretçi sayısı: Yıllık yaklaşık 30 milyon ziyaretçi hareketi
Otopark: 5 bin kapalı, 3bin açık olmak üzere toplam 8bin kapasiteli otopark
İstihdam: İşletme döneminde 4 bin kişi


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri