Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo açıldı

07 Şubat 2014 Cuma

Eğlence&öğrence konseptinden yola çıkılarak tasarlanan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, Beyrut’tan sonra İstanbul’da Trump Alışveriş Merkezi’nde kapılarını açtı. Mimarisiyle gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek ünitesinin yer aldığı 4 bin metrekare büyüklükteki KidzMondo’da çocuklar seçtikleri işlerde çalışıp para kazanıyor, para harcıyor. Hayatı tıpkı büyükler gibi deneyimliyor, eğlenirken öğreniyor

turkiyenin-ilk-cocuk-sehri-kidzmondo-acildi

Dünyada çok yaygın olan ‘edutainment’ konsepti KidzMondo ile birlikte nihayet Türkiye’ye geldi. Edutainment; education (eğitim) ve entertainment (eğlence) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Yani eğlence&öğrence… Tamamen kendileri için tasarlanmış KidzMondo’da çocuklar eğlenirken öğreniyor.

KidzMondo Trump İstanbul, çocukların hakimiyetinde olan kocaman bir şehir. Sokakları, caddeleri, meydanları, binaları, masmavi gökyüzü… Çocuklar bu şehre gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği havaalanından giriş yapıyor. Check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte şehir haritalarını alıyor, güvenlik bantları olan kidzbantlarını bileklerine takıyor. Onlar artık birer KidzMondo vatandaşı, yani Kidizen!

Üniformalarını giyip işbaşı yapıyorlar
Kidizenler bu şehirde çalışıyor, para (Kidlar) kazanıyor, ister harcıyor ister biriktiriyor! Yaklaşık 40 farklı meslek ünitesinden istediklerini seçiyor, üniformasını giyiyor, işinin başına geçiyor. Doktor olduysa hasta tedavi ediyor, itfaiyeciyse yangın söndürüyor, pilotsa uçak kullanıyor. Ve yaptığı tüm işlerin karşılığında maaşını, yani Kidlar’ını kazanıyor. Kısacası çocuklar bu şehirde büyüklerin dünyasını deneyimliyor, yaşamın ekonomik dengesini kavrıyor! Küçük meslektaşlarıyla birlikte çalışırken eğleniyor, eğlenirken tüm hayatı öğreniyor!

Ebeveynler çocuklarının yaratıcı yönlerini keşfedecek
4-14 yaş arası tüm çocuklara hitap eden KidzMondo Trump İstanbul, çocukların özgüven sahibi olmalarına, sosyalleşmelerine, meslekleri tanımalarına, yaratıcı düşünmelerine katkı sağlıyor.

Bilet fiyatları
KidzMondo şehrine giriş bilet fiyatları hafta sonu ve tatil günleri 50 TL, hafta içi ise 40 TL. Ebeveynler ve 4 yaşın altındaki çocuklar için yarı fiyatlandırma yapılıyor. KidzMondo’ya 8 yaşından küçük çocuklar ancak ebeveynleriyle girebiliyor. 8 yaşından büyük çocuklar ise girişte ebeveynleri tarafından KidzMondo eğitmenlerine teslim edilip çıkışta alınabiliyor.

200 kişilik özel eğitimli ekip görev alıyor
KidzMondo Trump İstanbul’da 200 kişilik eğitimli uzman kadro görev alıyor. KidzMondo ekibinin tümü Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından özel eğitimlerden geçirildi.

KidzMondo’da hangi meslek üniteleri var?
İtfaiye istasyonu, banka, polis karakolu, uçak, saat kulesi, süpermarket, berber dükkanı, güzellik salonu, akaryakıt istasyonu, sürüş pisti, araba tamirhanesi, araba yıkama, radyo istasyonu, TV istasyonu, gazete, inşaat sahası, ev boyama, hastane, diş hastanesi, hamburger servisi, hotel, kek fabrikası, süt fabrikası, dondurma fabrikası, çikolata fabrikası, şeker fabrikası, bisküvi fabrikası, üniversite, kurye şirketi, oyunculuk akademisi, tiyatro, modaevi, uzay mekiği, resim ve el sanatları atölyesi, Minik Kidizen Dünyası, doğum günü odaları…Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri