Türkiye’nin ilk MicroStrategy Sempozyumu düzenlendi!

01 Haziran 2017 Perşembe

İş zekasının lider platformu MicroStrategy ve stratejik iş ortağı Obase, Türkiye’nin ilk MicroStrategy Sempozyumu’nu İstanbul’da düzenledi

turkiyenin-ilk-microstrategy-sempozyumu-duzenlendi

Gelişen iş dünyasında hızlı karar verme, operasyon verimliliğini artırma her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Bu noktada MicroStrategy devreye giriyor. MicroStrategy veriye dayalı olarak; günlük iş hayatında analitiğin yeri, müşteriye hizmet verme, satış sürecini yönetme ve iş yapma yetkinliğini artırmaya yönelik çözümler sunuyor. Veriye dayalı karar verme ve yönetim kültürü dönüşümüne katkı sağlıyor.20 yılı aşkın süredir MicroStrategy Türkiye temsilciliğini ve çözüm ortaklığını yapan Obase, Türkiye’de sektörünün önde gelen firmalarına veriye dayalı çözümler sunmaya devam ediyor.

 

İstanbul’da ilk kez düzenlenen MicroStrategy Sempozyumu’nda, Obase işbirliğiyle MicroStrategy sistemini kullanan firmaların önemli isimleri bir araya geldi. Türkiye’de sektörlerinin lider firmaları veriye dayalı karar verme ve yönetim kültürü ile MicroStrategy’nin iş verimliliğine katkısı üzerine konuşmalar yaptı.

MicroStrategy Sempozyumu’nda yer alan CIO Panel oturumuna Eczacıbaşı Holding Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı Levent Kızıltan, Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk,  Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı, Boyner Grup Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü Sedat Yıldırım,  katıldı.  Obase CEO’su Dr. Bülent Dal’ın moderatörlüğünü üstlendiği “İş Hızında Veriye Dayalı Kararlar” başlığı altında ele alınan ve şirketlerde veriye dayalı işleyiş yetkinliğinin artması ile yaratılan katma değer örneklerinin öne çıktığı bir oturum gerçekleştirildi. 


Sempozyum içerisinde yer alan müşteri oturumlarında ise, sektörlerinin bu alandaki öncü kullanıcıları çeşitli başlıklarda deneyimlerini paylaştı. THY: İbrahim Oral Emül (Büyük Veri ve İş Zekası Müdürü), Serdar Karaman (İş Zekası ve Veri Ambarı Kıdemli Uzmanı ve Proje Müdürü, Migros: Işıl Öztürk (İş Zekası ve Veri Ambarı Müdürü), Turkcell: İnanç Çakıroğlu (CRM, İş Zekası ve Dijital Kanallar Direktörü), Eczacıbaşı Bilişim: Murat Gölcü (Altyapı ve Teknoloji Servis Müdürü, QNB Finansbank : Cenk Akıncılar (İK Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi Bölüm Müdürü) / Volkan Kurşun (Kıdemli Uygulama Mühendisi), N11: Youngshink Seo (IT Direktörü), Boyner BM: Hakan Zihnioğlu (Satış Genel Müdür Yardımcısı) konuşmacı olarak katıldı.

 

Obase CEO, Dr. Bülent Dal: “Operasyonel mükemmeliyet ve rekabet avantajı için karar verme süreçlerinde istifade edilmesi gereken veri hacmi, çeşitliliği, verinin anlık değerlendirme ihtiyacı her geçen gün artıyor. Bazı kritik kararların birkaç saat ve hatta birkaç dakika içinde verilmesi gereken bu zamanlarda, veriden istifade etmek için veriyi yüksek performansta işlemek ve ileri analitik kullanarak kompleks süreçlerin içerisinde akıllı ve otomatik kararlara ulaşmak için iş analitiği teknolojilerine ciddi görev düşmektedir. 20 yıl önce MicroStrategy ile yola çıkarken detay veri ile iş yapan firmalara Karar Destek Sistemi çözümü sunmak üzere, bu konudaki en iyi teknolojiyi sunduğu için birlikte yola çıkmıştık. Daha o yıllarda MicroStrategy teknolojisi, büyük veri hacimleri ve yüksek kullanıcı sayısına cevap vermek üzere inşa edilmişti. Organik büyüyerek zenzginleşen fonksiyonlar, veri keşfi, görselleştirme ve self servis analitik ile gelen kazanımlarla MicroStrategy en geniş fonksiyonaliteyi, tek ve tümleşik bir platformda sunan ve sektörün ihtiyaçlarına en hızlı cevap verebilen konuma gelmiştir. İş ortaklığını bugüne kadar getirmek ve ilk başladığımız gündeki gibi konusunda en iyisi olduğına inandığımız bir firma ile çalışmak heyecanımızı sürekli yukarıda tutuyor. Bu iş ortaklığını uluslararası düzeye taşımak için çalışmalarımız devam ediyor.”
MicroStrategy Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı, Darryl Owen: “MicroStrategy iş zekası, analtik ve mobilde liderliğini muhafaza etmek ve daha ileriye götürmeye yönelik Ar-Ge çalışmalarına ciddi önem vermektedir. İş hayatında her geçen gün sofistikasyonu artan sorulara çok hızlı cevap verme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Verinin karar verme süreçlerinde, öngörü yapmak  üzere kullanılması  için zengin ve kapsamlı fonksiyonalite gerekmektedir.  Her geçen gün artan müşteri beklentilerine cevap vermek için  ve günlük hayatın içerisinde MicroStrategy ile karar verme süreçlerinde etkili rol alınması için ürünlerimizi geliştiriyoruz. V.10, şirket tarihindeki en büyük MicroStrategy sürümüydü. Açık, birleşik bir kurumsal platform sunmak için ürün paketinin tamamını yeniden tasarladık.   Geçici görselleştirmeden, Büyük Veriye, tamamen entegre mobil uygulama yeteneklerinden, benzersiz bir mobil kimlik ve güvenlik çözümüne kadar, analitiğin  her türünü kapsar hale getirdik. Sektördeki en geniş veri setlerini işleme yetkinliğimizle birleşince, Microstrategy v.10,   kurumsal işletme analitiği pazarını temelinden değiştirdi. Versiyon 10'dan bu yana, her çeyrekte yeni bir sürüm yayınladık. MicroStrategy’nin Türkiye’nin veriye dayalı yönetilen birçok önemli organizasyonda kurumsal işletme analitiği olarak kullanılması ve operasyonel verimliliğin sağlanmasında kritik bir hale gelmesi, mobilin kullanımı, ileri analitk uygulamalar ile iç içe çalışma örnekleri, büyük veri kaynakları üzerinden kullanılması, son derece etkileyici. MicroStrategy’nin en fazla deneyime, komple çözüm sunma yetkinliğine ve güçlü bir ekibe sahip olan iş ortakları arasında yer alan Obase, MicroStrategy olarak Türkiye’de başarılı olmamızda çok önemli bir rol oynadı. Türkiye’de Obase ile olan 20 yılı aşkın ortaklığımız, yıllardır süregelen sadık müşteri profilimizi muhafaza etmek,  güçlendirmek ve büyütmek, bundan sonra da önceliğimiz olacak.” 

MicroStrategy Türkiye Ülke Müdürü, Evren Eray: “Büyük veri ve veri analitiğine sahip olmak günümüzün hızla gelişen dünyasında kurumların en önemli öncelikleri arasında yer alıyor. Microstrategy olarak, rekabet avantajı korumak adına inovasyon yatırımına her zaman çok değer veriyoruz. Bu bağlamda karmaşık ve büyük verilerin, doğru zamanda doğru karar almalarını sağlayarak Türkiye'nin en büyük şirketlerine çözüm sağlıyoruz. Türkiye’deki MicroStrategy kullanım olgunluğu ve örnek projeler dünya ortalamasının üzerinde yer alırken MicroStrategy'nin analitik zenginliği ve yüksek hacimli verileri yönetme kabiliyeti şirketlerin tercihlerinde büyük rol oynuyor. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, MicroStrategy farkındalığını artırmak ve ekosistemini güçlendirmek en önemli önceliğimiz. Türkiye'nin genç nüfusuna ve iş dünyasının potansiyeline olan inancımızla yatırımlarımızın devam edeceğini belirtmekten ayrıca gurur duyuyoruz.”

 Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü, Kerim Tatlıcı: “MicroStrategy’yi 20 yıl önce kullanmaya başladık ve yıllar içerisinde mağaza yöneticilerinden tedarikçilere kadar birçok karar vericinin kullanımına açıldı ve günlük hayatın içerisinde kritik hale geldi. Veriye dayalı iş yapma yetkinliğindeki en önemli artışı tabletler üzerinde 5 sene önce geliştirilen Benim Ofisim (MIO-Migros Intelligence Office) projesi ile elde ettik. MIO ile üst yönetimden, mağaza müdürlerine kadar tüm karar vericiler ortak bakış açısı ile kararlarını anlık veriye dayalı olarak veriyor. Bu sayede müşteri memnuniyetini ilgilendiren konularla ilgili çok hızlı karar alabiliyoruz. MIO mağaza yöneticisinin tüm mağaza fonksiyonlarına tek dokunuşla ulaşmasını, elindeki tablet bilgisayarla tüm bilgileri karşılaştırmalı olarak, anında görüp aksiyon almasını sağlıyor. MIO ile  mağazalar ofisten değil, tamamen mağaza içerisinden yönetilebilir hale gelirken, hem mobilite, hem hız, hem de verimlilikte artış sağlandı. MicroStrategy’yi B2B projesi çerçevesinde 2001 yılından itibaren kullanan tedarikçilerimiz, kendi ürünlerine ait satış, stok ve kampanya analizlerini yaparak, müşteri deneyimi yönetiminde aktif rol oynamaktadır. B2B’de son 2 yıldır mobil cihazlar üzerinden anlık veri kullanımı ile de tedarikçilerin daha etkili ve verimli rol alması sağlandı.”


Boyner Grup Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü, Sedat Yıldırım: “20 yıldır MicroStrategy iş zekası ve analitik ile Boyner grubu şirketlerinde ana yerini muhafaza ediyor. Günümüzde işimizi veriye dayalı bir şekilde yapmadan, verimli bir operasyon yürütmek ve rekabet edebilmek mümkün değil.  Boyner Büyük Mağazacılık’ta satış süreçlerinde tabletler üzerinden kullanımda, günde 25bin tıklanma gerçekleşiyor ve bu da MicroStrategy’nin ve veriye dayalı yönetimin günlük hayatın içerisinde yerleşmesindeki önemli göstergelerden birisi. Anlık veri üzerinden kampanyalar ile ilgili kararların gecikmeden verilmesinde, HOPİ kampanyalari dahil tüm promosyonlarin gözlemlenmesinde kritik rol oynamaktadır. MicroStrategy’nin yapısal olmayan akışkan veri üzerinden çalışma  yeteneği ile anlık kasa verisini artık çok daha hızlı işleyip, operasyonel kararları daha hızlı alabiliyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri