Türkiye'nin süt ihracatına izin çıktı

01 Nisan 2013 Pazartesi

Türkiye'nin AB ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatı için izin çıktı. İlk etapta 6 Türk firmasına yetki verildi

turkiyenin-sut-ihracatina-izin-cikti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, “Geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde AB'nin tüketici sağlığı ile ilgili genel müdürlüğü resmi internet sitesinde Türkiye firmalarının AB ülkelerine süt ve süt ürünleri satılabilecek standartta olduğunu kabul ederek, bunlar ilan edildi ve bu süreç başladı. 3 Nisan 2013 itibarıyla bu resmen yürürlüğe girecek” dedi.

Eker, ilk etapta AB’ye süt ve süt ürünleri ihracatına “Pınar süt, Aynes, Ak gıda, Tat Konserve Sek süt işletmesi, Natura Gıda, Unilever/Algida” olmak üzere 6 firmaya izin verildiğini bildirdi.

Eker ayrıca “Türkiye Süt ve Et Kurumu” adı altında bir kurum kurulacağını belirterek, “Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı, en son bir tane imza kalmıştı. Zannediyorum 1 hafta içerisinde bu da tamamlanmış olacak” dedi.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri