Türkiye’nin tatları İngiltere’de

22 Ekim 2013 Salı

Tesco, İngiltere’deki mağazalarına geleneksel Türk lezzetlerini taşıyor

turkiyenin-tatlari-ingilterede

Dünyanın  en büyük üçüncü  perakendecisi ve İngiltere’nin en büyük market zinciri Tesco, 120'den fazla Türk ürününü İngiltere'deki mağazalarının raflarına taşıyor. "Türkiye'nin Tadı" adlı projeyle, İngiltere genelindeki 235 Tesco mağazasında  Türk ürünler  ve markalar satışa sunulacak.

Böylece, hem İngiltere'de yaşayan yarım milyon Türk, Türk gıdalarına kolay ulaşabilecek hem de Tesco'nun milyonlarca müşterisi Türk lezzetlerini tanıyacak.

Tesco, gerek İngiltere'de yaşayan Türkler, gerek İngiltere'deki müşteri kitlesi için uygun ürünleri seçmek adına Türkiye’deki iştiraki Kipa’yla ortak çalıştı. Çalışma sonrası turşudan çaya, domates salçasından lokuma bir çok lezzet sergilenecek ürün yelpazesinde yer aldı.

Projeyle ilgili bir açıklama yapan Tesco İngiltere Ticari Direktörü John Scouler “Tesco’nun İngiltere’deki mağazalarında Türk gıda ürünleri açısından çok büyük bir potansiyel var. Türk müşterilerimize evlerini hatırlatacak lezzetleri sunarken, milyonlarca tüketiciyi de bu çok özel mutfakla tanıştıracak olmaktan dolayı büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Scouler, Türk gıda üreticilerinin ürünlerini yeni pazarlara ihraç etmelerine ön ayak olarak büyümelerine destek olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, "Bu süreç hem Tesco müşterileri, hem de Türk tedarikçileri açısından tam bir kazan-kazan durumu yaratıyor” diye konuştu. Tesco hâlihazırda Avrupa ve Birleşik Krallıkta faaliyet gösterdiği pek çok pazarda tüketiciyle buluşturduğu balık, incir ve üzüm gibi ürünleri Türkiye’den getiriyor.

Ürettiği helva ve lokumları bu projeyle Tesco raflarına taşınan Tatlan Gıda'nın CEO’su Ozan Yurt projeye ilişkin görüşlerini şöyle dile getirdi, “İngiltere pazarına girdiğimiz için hem çok heyecanlı, hem de çok gururluyuz. Avrupa’nın en önemli pazarlarından birinde kendimizi tanıtma fırsatını bulurken aynı zamanda da kendi kültürümüze katma değer sağlayacak bir projenin içinde yer alıyoruz. Bu, bizim için büyük bir fırsat.”

Türkiye’nin Tadı projesinde raflara konan tüm ürünler dünyanın en büyük gıda alışveriş sitesi Tesco.com’dan da satışa sunulacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri